REKLAMAeWinner Banner

Wychowanek Unii Tarnów podjął decyzję. „Nie żegnam się, mówię do widzenia”

Ernest Koza

Ernest Koza (fot. Sebastian Siedlik)

Kolejny żużlowiec Unii Tarnów potwierdził swoją decyzję co do opuszczenia drużyny, która w kolejnym sezonie będzie ścigać się na torach 2. Ligi. Po pożegnaniu się przez z nią przez jej dotychczasowe gwiazdy, kolej na wychowanków klubu. Z kibicami pożegnał się właśnie Ernest Koza. 

W minionych dniach za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych z tarnowską Unią pożegnał się Dawid Rempała. Wiele mówi się o kontrakcie młodego żużlowca ze spadkowiczem PGE Ekstraligi, Falubazem Zieloną Górą. To najprawdopodobniej też tam zobaczymy 19-latka w sezonie 2022. Ekipę tarnowskich Jaskółek czeka wiele zmian względem kolejnego roku. Nie zobaczymy w jej składzie m.in. Nielsa Kristiana Iversena. Z klubem rozstał się też australijski żużlowiec, Rohan Tungate. 

Dziś w swoich mediach społecznościowych z Unią pożegnał się też inny z jej wychowanków, Ernest Koza. Opuszczając pokład macierzystego klubu, skierował swoje słowa do kibiców, tłumacząc powody odejścia. - Niedawno podjąłem jedną z najtrudniejszych decyzji w moim sportowym życiu i chciałbym Wam ją dzisiaj ogłosić. W przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tarnowskich Jaskółek.  Mając na względzie swój rozwój oraz ambicję ścigania się na wyższym poziomie rozgrywkowym oraz znając sytuację mojego rodowitego klubu z Tarnowa, postanowiłem zmienić otoczenie i zmierzyć się z wyzwaniami, które przed sobą stawiam - pisze 27-letni żużlowiec. Wiele wskazuje też na to, że dalsze ścieżki wychowanka tarnowskiego zespołu zaprowadzą do Startu Gniezno.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1557 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl