REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Fogo Unia ogłosiła kolejne nazwiska w kadrze na przyszły rok!

Jesper Knudsen

Jesper Knudsen (fot. Roman Biliński)

David Bellego nie będzie jedynym nowym zawodnikiem w ekipie Fogo Unii Leszno w sezonie 2022. Szeregi Piotra Barona zasiliło trzech zagranicznych i bardzo utalentowanych juniorów, a mianowicie James Pearson oraz bracia Jesper i Jonas Knudsenowie.

Wszyscy ci zawodnicy mieli już okazję do startów na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Australijczyk i dwaj Duńczycy pojawili się w Lesznie na początku października podczas dwudniowego obozu dla zagranicznych zawodników. Ze znakomitej strony pokazał się zwłaszcza Jesper Knudsen. Młody Duńczyk w turnieju parowym i indywidualnym wyjechał na tor łącznie 11 razy i wywalczył aż 29 punktów. Indywidualnie lepszy był od niego tylko Esben Hjerrild. Ponadto 18-latek to mistrz Europy i świata w klasie 250cc z 2019 roku. Ten sam tytuł mistrza świata wywalczył również jego o dwa lata starszy brat, który na najwyższym stopniu podium stanął w sezonie 2017.

Najmłodszy spośród nowych zawodników Unii jest James Pearson. 16-latek jest o kilka dni starszy od Damiana Ratajczaka. Australijczyk również pokazał się w Lesznie z całkiem niezłej strony i w turnieju indywidualnym był szósty. W tym roku Pearson był finalistą IMŚ w klasie 250cc w Diedenbergen, gdzie zajął dziewiątą lokatę. Na koncie ma wygrane turnieje w ojczyźnie, m.in. Darcy Ward Invitational (2021) oraz Leigh Adams Cup (2019).

źródło: unia.leszno.pl / inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1121 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl