REKLAMAeWinner Banner

Mistrzostwa Oceanii znów przełożone

Speedway w Gillman

Speedway w Gillman (fot. Judy Mackay)

Nie dojdą do skutku zaplanowane na końcówkę grudnia Indywidualne Mistrzostwa Oceanii. Powodem są związane z pandemią koronawirusa ograniczenia w podróżowaniu. Zawody przełożono o dokładnie rok, a gospodarzem będzie Gillman.

Turniej o indywidualne mistrzostwo Oceanii zadebiutował w listopadzie 2019 roku. Wówczas na torze w Gillman wygrał Jack Holder, a oprócz niego na podium stanęli Jaimon Lidsey oraz Dan Bewley. Co ciekawe, w historycznej edycji zawodów wystąpił... Polak. Szymon Szlauderbach zdobywał doświadczenie na australijskich torach i z 6 punktami zajął 10. lokatę. Mistrzostwa Oceanii okazały się sukcesem i organizatorzy podjęli decyzję o kontynuacji imprezy, którą planowano na 30 stycznia 2021 roku.

Południowoaustralijski turniej musiał zostać jednak przełożony z powodu panującej pandemii. Nową datą był 28 grudnia, lecz wiemy już, że wtedy również nie uda się wyłonić mistrza Oceanii. Organizatorzy postanowili zrezygnować z tego terminu, ponieważ wielu zawodników przebywających w Nowej Zelandii i Europie mogłoby mieć problem z dotarciem na turniej. Szczególnie problematyczne byłoby to dla Australijczyków, startujących na Starym Kontynencie. Spora część „Kangurów” nie wróci na zimę do ojczyzny z powodu ograniczeń i wysokich kosztów.

Mistrzostwa Oceanii zostały przełożone o dokładnie rok. Jeśli sytuacja związana z restrykcjami na granicach się poprawi, to zawody odbędą się 28 grudnia, a gospodarzem znów będzie Gillman. - To jedna z kluczowych imprez dla regionu Oceanii i nie możemy doczekać się zobaczenia światowej czołówki oraz lokalnych talentów, walczących o tytuł - piszą w komunikacie organizatorzy.

źródło: australianspeedwaychampionship.com.au


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2113 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl