Kubera i Ellis z urazami po upadku w Glasgow

Dominik Kubera

Dominik Kubera (fot. Patrycja Knap)

Adam Ellis i Dominik Kubera ucierpieli w wypadku podczas towarzyskiego spotkania Wielkiej Brytanii z Polską. Obaj żużlowcy skarżą się na problemy z barkiem, z czego Brytyjczyk obił sobie żebra i lewy obojczyk. Kubera przejdzie dodatkowe badania w polskim szpitalu.

Towarzyskie spotkanie pomiędzy obiema reprezentacjami miało być przyjemną degustacją dla żużlowych kibiców. Okazało się, że goście niezbyt dobrze czytali tor w Glasgow i często kończyło się to upadkami. Już w czwartym biegu zawodów, Jakub Miśkowiak stracił panowanie nad motocyklem, co skończyło się wpadnięciem w Toma Brennana i brakiem rywalizacji do końca zawodów przez juniora Eltrox Włókniarza Częstochowa. Zbiorowy upadek w trzynastym biegu zawodów był na tyle bolesny, że Dominik Kubera i Adam Ellis musieli skorzystać z pomocy medycznej.

Trochę musieliśmy poczekać na to, abyśmy otrzymali oficjalne informację odnośnie stanu zdrowia żużlowców. Nieoficjalnie mówiono o urazach obojczyka, co sprawdziło się w pewnym stopniu. Adam Ellis przekazał informacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Wiemy już, że jego prawy bark został wytrącony, ale doktor szybko się z tym uporał. - Miałem przemieszczony prawy bark, ale doktorzy szybko go nastawili w szpitalu. Poza tym złamany lewy obojczyk i obite żebra - przekazał zawodnik 7R Stolaro Stali Rzeszów.  Na temat Kubery jest nieco mniej informacji, ale wiemy o tym, że Polak był w szpitalu. Noc spędził w hotelu, a szczegółowe badania przejdzie w Polsce. Narzeka na uraz barku, więc może mówić o nieco większym szczęściu od swojego rywala.

Towarzyskie spotkanie zakończyło się po trzynastym biegu, gdyż ulewa uniemożliwiła rozegranie powtórki trzynastego biegu i dwóch pozostałych. Ostatecznie to Brytyjczycy utrzymali jednopunktowe prowadzenie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1571 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl