REKLAMAeWinner Banner

To nie koniec sezonu speedrowerowego! Dwie imprezy na dwóch nowych obiektach

Speedrower

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2021, 12:11
Speedrower

Speedrower (fot. Patryk Kowalski)

W poprzedni weekend poznaliśmy medalistów CS Superligi, jednak to nie koniec sezonu na speedrowerowych torach. W sobotę, 23 października na torze na toruńskim osiedlu Kaszczorek dojdzie do Wielkiego Zakończenia Sezonu Speedrowerowego. Dzień później na częstochowskim Wrzosowiaku dojdzie Endo Estetic Med. MSE Indywidualnych Mistrzostw Śląska w speedrowerze.

Toruńska impreza jest kontynuacją wieloletniej tradycji organizacji zmagań dla amatorów. Tym razem formuła ma w małym stopniu nawiązać do Ligi Toruńskiej, która przed laty działała w Grodzie Kopernika. Bowiem walka zawodników, którzy na co dzień nie biorą udziału w oficjalnych zawodach, będzie przebiegała w drużynach. Nim na starcie staną dorośli śmiałkowie dojdzie do meczu Drwęca Kaszczorek vs TSŻ Schoenberger Toruń z udziałem zawodników do 14 roku życia.
 

Oprócz tego Drwęca Kaszczorek dokona podsumowania sezonu 2021. A ten dla “Wodników” był wyjątkowo udany, gdyż torunianie zajęli 2. miejsce w dywizji “B” oraz sięgnęli po Drużynowe Mistrzostwo Polski do lat 23. Ponadto debiut w oficjalnych zawodach zaliczyli pierwsi młodzi kaszczorzacy.
 

Sobota, 23.10.2021
Toruń ul. Skierki
11:00 – mecz zawodników do lat 14: Drwęca Kaszczorek vs. TSŻ Schoenberger Toruń
12:30 - drużynowy turniej amatorów

 

Dzień później na nowo oddanym torze w Częstochowie, a dokładniej na osiedlu Wrzosowiak dojdzie do Endo Estetic Med. MSE Indywidualnych Mistrzostw Śląska w speedrowerze. Zmagania toczyć będą się w kategoriach do lat 8, do lat 12, kobiet i kadetów (do 16 lat). Imprezie będzie towarzyszył piknik speedrowerowy. Organizatorzy przewidzieli m.in. wizytę żużlowca, gry i zabawy, dmuchańce, strefę gastronomii oraz szczytną akcję, jaką jest zbiórka żywności do częstochowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wydarzenie będzie przebiegało w konwencji halloween. Co ważne, w turnieju kobiet weźmie udział większość reprezentantek Polski.
 

Tor przy ulicy Lechonia został oddany do użytku w tym roku. Powstał dzięki częstochowskiemu budżetowi obywatelskiemu, to nie pierwszy obiekt powstały dzięki tej formie udziału mieszkańców w życiu miasta. Wcześniej owale do speedrowera w ramach BO powstały w Toruniu (Kaszczorek) i we Wrocławiu. Obecnie trwają prace nad utworzeniem toru w Zielonej Górze na tzw. Kaczym Dole.
 

Niedziela, 24.10.2021
Częstochowa ul. Lechonia
Harmonogram:
11:00 – turniej do lat 8
12:00 – turniej do lat 12
14:00 – turniej kobiet
15:00 – turniej do lat 16

 

Źródło: Inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0795 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl