Słoweniec zmienia klub. „Mamy szeroką kadrę, więc nie chcemy go blokować”

Nick Škorja i Matej Žagar

Nick Škorja i Matej Žagar (fot. Piotr Kin)

W składzie beniaminka eWinner 1. Ligi pojawiło się wiele nowych twarzy. W zespole z Bawarii nie ma tylko jednego zawodnika, który wywalczył z "Diabłami" awans na zaplecze Speedway Ekstraligi. Nick Škorja przyznaje, że chce zostać w 2. Lidze Żużlowej.

Landshut Devils to jedna z najbardziej aktywnych ekip na rynku transferowym. Zespół z Bawarii pozyskał Erika Rissa oraz juniora, Erika Bachhubera z Wölfe Wittstock. Ponadto z klubem kontrakty przedłużyli liderzy zespołu - Kai Huckenbeck i Martin Smolinski. Z "Diabłami" związał się również Dimitri Bergé, który w sezonie 2021 był wypożyczony z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Pozycja zawodnika do 24 r.ż. także została już obsadzona poprzez przedłużenie umowy z Michaelem Härtelem, lecz w rozmowie polskizuzel.pl Sławomir Kryjom przyznaje, że w planach jest zakontraktowanie jeszcze jednego rajdera na tę pozycję - "Cały czas pracujemy, może być jeszcze naprawdę ciekawie".
 

Wiemy również, że z klubem na pewno pożegna się Słoweniec, Nick Škorja. 23-latek w tym sezonie wystąpił w 19 biegach i zdobył 20 punktów oraz 3 bonusy w barwach klubu z Landshut. Menadżer "Diabłów" wyjaśnia, że to decyzja samego zawodnika. - "Chce zostać w 2. Lidze Żużlowej, a jako że mamy szeroką kadrę, to nie chcemy go blokować" - wyjaśnia Sławomir Kryjom.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3093 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl