Kolejny sezon bez mistrzostw świata w Berlinie? Tym razem nie COVID-19 jest przeszkodą

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie

Horst-Dohm-Eisstadion w Berlinie (fot. Damian Kuczyński)

Fatalne wieści dla fanów lodowej odmiany speedwaya dopływają z Niemiec już pod koniec października. Wszystko wskazuje na to, że kolejny, drugi rok z rzędu, na berlińskiej arenie nie odbędą się żadne zawody ice racingu. Tym razem na przeszkodzie nie stanie jednak pandemia koronawirusa.

Kibice w Niemczech i ogólnie na całym świecie, z niecierpliwością wyczekiwali sezonu 2022 w ice speedwayu. Poprzedni, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, był niezwykle ubogi w ilość zawodów. Mistrza świata wyłoniono po zaledwie dwóch turniejach rozegranych w rosyjskim Togliatti. Wydawało się, że w nadchodzącym sezonie sytuacja będzie już opanowana i uda się przeprowadzić wszystkie planowane turnieje. Część z nich miała już nawet w połowie bieżącego roku ogłoszone daty. Jedną z nich były właśnie rundy w stolicy Niemiec. 

Niestety, wygląda na to, że podobnie jak w sezonie 2021, na Horst-Dohm Eisstadion nie odbędą się żadne zmagania w ice speedwayu. Wcześniej na przeszkodzie stanęły "covidowe" limity. Tym razem nie to będzie przeszkodą w organizacji lodowego weekendu. Na internetowej stronie Starostwa Powiatowego Charlottenburg-Wilmersdorf, a więc rejonu, gdzie leży arena do ice racingu, 6 października pojawił się taki o to komunikat:

Ze względu na braki techniczne, które prawdopodobnie będą musiały zostać usunięte do końca maja 2022 r., lodowisko Horst-Dohm nie będzie niestety dostępne do jazdy na łyżwach i innych sportów w nadchodzącym sezonie lodowym 2021/2022.

Dodatkowo załączono wyjaśnienie tegoż komunikatu:

Rozległe prace remontowe w obszarze technicznym Horst-Dohm-Eisstadion, zwłaszcza w obszarze prac związanych z bezpieczeństwem, wyraźnie doprowadziły do ​​uświadomienia sobie, po intensywnym zbadaniu możliwości i alternatyw, że stadion niestety nie może być obsługiwany w tym roku. Głęboko tego żałujemy, bo wiemy, że czasowa likwidacja tego lodowiska to duży problem dla klubów sportowych. Prosimy o wyrozumiałość, nie ma alternatywy dla bezpieczeństwa ludzi i personelu.

Przypomnijmy, że weekend ze światowym ice speedwayem w Berlinie planowano w dniach 5-6 marca 2022, jak widać na załączonym niżej plakacie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2124 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl