Kolejny stadion zostanie zamknięty? W sezonie 2022 kibice nie zobaczą tam żużla

Andrei Popa na obiekcie AK Divišov

Andrei Popa na obiekcie AK Divišov (fot. Wojta Zavřel)

Niezbyt dobre informacje dopływają z Czech. Prawdopodobnie w sezonie 2022 nie będą się odbywać zawody żużlowe na obiekcie w Divišov. Jaki dalszy los czeka ten obiekt? 

27 października o 10 rano rozpocznie się dzień otwarty na stadionie w Divišov. Organizatorzy zapraszają kibiców do przybycia ze względu na możliwość spotkania się z zawodnikami. Na miejscu zjawić mają się m.in. Josef Franc, Václav Milík, Martin Málek, Daniel Klíma, Zdeněk Holub, Adam Bednář, Matouš Kamenik, Vojtěch Šachl i Štěpán Ševčík. Dodatkowo miejscowi działacze zachęcają do przybycia wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w speedwayu. Planowana jest nowa rekrutacja takich osób.

Niestety, na tym kończą się dobre wiadomości związane ze środowym wydarzeniem. Prawdopodobnie w następnym sezonie, nie zorganizowane zostaną żadne zawody żużlowe na obiekcie w Divišov. Związane jest to z problemem z ogrodzeniem stadionu. Bandy toru - jak się okazuje - nie są już w odpowiednim stanie, by gwarantować bezpieczeństwo podczas zmagań. Na ten moment miasto nie planuje udzielić dofinansowania, by zapewnić w Divišov nowe ogrodzenie. 

Na chwilę obecną pewne jest jedynie, że w mieście tym możliwe będzie przeprowadzanie zawodów w klasie 125cc, jednakże one rozgrywane byłyby tylko na małym torze mieszczącym się wewnątrz głównego owalu.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021 w Divišov odbyła się chociażby eliminacja Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów, w której zwyciężył Bartłomiej Kowalski.

Obiekt w Divišov podczas wspomnianej eliminacji IMEJ (fot. Damian Kuczyński)


Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2606 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl