REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Polonia w Gislaved. Miśkowiak przedłużył umowę

Jakub Miśkowiak

Jakub Miśkowiak (fot. Vojtěch Zavřel)

Lejonen Gislaved kompletuje zawodników z polskim obywatelstwem. Szwedzki zespół ogłosił przedłużenie umowy z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów Jakubem Miśkowiakiem. Zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa dołącza zatem do Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Dominika Kubery i Huberta Łęgowika.

Jakub Miśkowiak ma za sobą udany sezon w gronie juniorów. Polak okazał się najlepszym młodzieżowcem na świecie i w rodzimym kraju. Żużlowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa został również zwycięzcą Srebrnego Kasku i DMPJ z resztą zawodników częstochowskiego ośrodka. Miśkowiak chce rozwijać swoje umiejętności. Z tego też powodu zdecydował się na przedłużenie umowy z Lejonen Gislaved.

W kuluarach mówiono o możliwym dołączeniu Miśkowiaka do świata brytyjskiego speedwaya. Ostatecznie zdecydował się on na przedłużenie umowy z Lejonen. Oznacza to, że Miśkowiak jest piątym Polakiem, który związał się umową z szwedzkim zespołem. Pierwszy dokonał tego Hubert Łęgowik, a jego śladem podążyli Dominik Kubera, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek.

Pełna kadra Lejonen Gilsaved na sezon 2022:
Bartosz Zmarzlik 2,839
Dominik Kubera 2,078
Patryk Dudek, 2,068
Dimitri Bergé 1,750
Oliver Berntzon 1,642
Jakub Miśkowiak 1,571
Hubert Łegowik 1,250
Mathias Thörnblom 0,500
Casper Henriksson 0,500


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1979 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl