REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Franciszek Karczewski: Chcę być coraz lepszy. Nie chciałbym nikogo zawieść

Franciszek Karczewski

Franciszek Karczewski (fot. Sebastian Siedlik)

Franciszek Karczewski, określany mianem talentu częstochowskiego żużla, to nowy młodzieżowiec Wilków Krosno na zasadzie wypożyczenia. - Chcę być coraz lepszy. Nie chciałbym nikogo zawieść. To są moje cele na przyszły sezon - mówi młody zawodnik.

W minionym sezonie Franciszek Karczewski po raz pierwszy w swojej karierze sportowej brał udział w zawodach młodzieżowych jako ich pełnoprawny uczestnik. Wspólnie z resztą drużyny Włókniarza wywalczyli złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów przed własną publicznością. W kolejnym sezonie młody zawodnik będzie miał szansę na debiut w zmaganiach ligowych na zapleczu PGE Ekstraligi w drużynie Cellfast Wilków Krosno, wypożyczenie potrwa zaś na okres jednego sezonu. - Będą to moje pierwsze rozgrywki ligowe, ale bardzo będę się starał prezentować stabilną formę, pokazać co potrafię, zdobywać dla drużyny jakieś punkty. Chcę być coraz lepszy. Nie chciałbym nikogo zawieść. To są moje cele na przyszły sezon - mówi Karczewski dla portalu nowiny24.pl.

Prócz ofert złożonych przez działaczy Cellfast Wilków Krosno, Karczewski miał również propozycje z innych klubów. Co zaważyło na korzyść klubu prowadzonego przez Grzegorza Leśniaka? - Dostałem dobrą propozycję. Tutaj jest Mateusz Szczepaniak i Michał Finfa, z którym dobrze się znamy z Częstochowy. Znam się także dobrze z Krzyśkiem Sadurskim. Poznaliśmy się na DMP juniorów i innych zawodach - tłumaczy piętnastolatek.

- Już obecnie staram się trochę trenować. Mam nadzieję, że w grudniu ruszę z grubej rury z treningami. Z krośnieńskim klubem podpisany mam kontrakt amatorski i klub zabezpieczy mi sprzęt - informuje młody zawodnik.

Karczewski skomentował również to, jak może ułożyć się przyszłoroczna rywalizacja w eWinner 1. Lidze przeciwko takim rywalom jak Falubaz Zielona Góra, czy Polonia Bydgoszcz. - Myślę, że możemy dać im radę. To jest sport, same nazwiska nie wygrywają. Mamy bardzo dobrą drużynę, która pokazała swoją wartość w tym roku. Mam nadzieję, że w przyszłym będzie jeszcze lepiej - kończy Franek Karczewski.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1215 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl