REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Trwa budowa składu w Vetlandzie. Pojawiły się nowe nazwiska

William Björling

William Björling (fot. Roman Biliński)

William Björling i Alexander Liljekvist to dwa nowe nazwiska w kadrze Vetlanda Speedway. Para Szwedów dołącza do wcześniej zaprezentowanego tercetu z Pawłem Przedpełskim na czele.

Zespół z Vetlandy w sezonie 2021 dysponował teoretycznie dość silnym zespołem. O mocy mistrzów Szwecji z lat 2014 i 2015 stanowili m.in. Szymon Woźniak, Dominik Kubera oraz Brady Kurtz. W kilku spotkaniach zespół wzmocnił Bartosz Zmarzlik, który po sezonie postanowił rozstać się ze swoim wieloletnim klubem. Mocna kadra nie przełożyła się jednak na sportowy sukces. Żużlowcy z Vetlandy zakończyli sezon na ćwierćfinale BAUHAUS-ligan, w którym nie dali rady Rospiggarnie Hallstavik.

Na razie skład Vetlandy Speedway na sezon 2022 nie robi większego wrażenia. Paweł Przedpełski jest jedynym zagranicznym liderem, który podpisał kontrakt z piątą ekipą sezonu 2021. Oprócz niego na umowy z klubem z południa Szwecji zdecydowali się Jonathan Ejnermark i Filip Hjelmland.

William Björling i Alexander Liljekvist to dwa kolejne nazwiska w kadrze zespołu na przyszłoroczne rozgrywki. Ten pierwszy to 21-latek, który w ubiegłym sezonie zajął 4. miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Szwecji oraz bronił barw Vargarny Norrköping i Piraterny Motala. Liljekvist natomiast w kończącym się roku zdobywał punkty dla Masarny Avesta. Obaj legitymują się średnią na poziomie 0,500.

Kadra Vetlandy Speedway na sezon 2022:
Paweł Przedpełski 1,836
Filip Hjelmland 1,103
Jonathan Ejnermark 0,500
William Björling 0,500
Alexander Liljekvist 0,500


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2026 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl