Nie tylko skoki w TVN? Stacja bierze się również za żużel!

Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta

Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta (fot. Patrycja Knap)

Przed kilkoma tygodniami TVN ogłosił informację o przejęciu transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wygląda na to, że popularna zimowa dyscyplina nie będzie jedyną, za którą bierze się wspomniana stacja. TVN planuje również realizować na swoich antenach transmisje z zawodów żużlowych!

TVN Grupa Discovery planuje do ramówki TVN i innych stacji wprowadzić relacje zawodów żużlowych - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Obecnie przygotowujemy się do transmisji żużla, ale na chwilę obecną jesteśmy na początku rozmów, dlatego jeszcze nie wiemy jakie imprezy związane z tą dyscypliną będziemy relacjonować - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN Discovery Polska.

Wygląda na to, że TVN planuje poważne rozbudowanie sportu na swoich kanałach. Kilka tygodni temu Discovery ogłosiło, że przedłużyło do końca sezonu 2025/26 umowę dotyczącą transmisji m.in. z Pucharu Świata w skokach i innych dyscyplinach narciarskich. Nadawca nie udzielił sublicencji Telewizji Polskiej do pokazywania zawodów w kanale otwartym, będzie transmitował konkursy w głównym TVN, Eurosporcie 1 oraz w Playerze.

Jeśli chodzi o speedway, przez kolejne 10 lat (od sezonu 2022) promotorem rozgrywek żużlowych organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) będzie Discovery Sports Events. Relacje będzie można oglądać na żywo w Eurosporcie oraz innych kanałach należących do Discovery.

Przez dotychczasowe 20 lat promotorem żużla była brytyjska firma BSI. Do tego roku Speedway Grand Prix oglądać można w Canal+. - Naszą ambicją jest dalszy rozwój żużla i pięciokrotne zwiększenie obecnej globalnej oglądalności SGP w ciągu najbliższych 3 lat - mówi François Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

Żużel w TVN - dobry pomysł?


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.6882 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl