REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Polonia ma być jego miejscem rozwoju. Przemysław Konieczny cieszy się z transferu

Przemysław Konieczny

Przemysław Konieczny (fot. Patryk Kowalski)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz ma nowego juniora. Przemyslaw Konieczny uważa, że jego przejście do bydgoskiego ośrodka może jedynie pomóc w rozwoju. Zawodnik chciałby być znaczącym czynnikiem w parze z Wiktorem Przyjemskim.

Przemysław Konieczny zamienił macierzyste barwy na Abramczyk Polonię Bydgoszcz w tegorocznym okienku transferowym. Dla 20-letniego żużlowca będzie to ostatnia okazja, aby skorzystać z możliwości jazdy jako junior, gdyż przyszły sezon zwieńczy jego przygodę z młodzieżowym żużlem. Dlaczego Konieczny wybrał więc Bydgoszcz? Jak sam uważa, w rozmowie z klubowymi mediami, Polonia ma być kluczowym ruchem w kontekście jego sportowego rozwoju. - Polonia to dla mnie idealne miejsce do rozwoju. W składzie jest wielu zawodników, którzy posiadają ogromne doświadczenie i w każdej chwili będę mógł ich prosić o poradę. Jeśli chodzi o klub, to zostałem obdarzony bardzo dużym zaufaniem i dlatego będę chciał się odwdzięczyć jak najlepszymi wynikami na torze - komentuje najskuteczniejszy junior Unii Tarnów w sezonie 2021.

Konieczny ambitnie podchodzi do planów na przyszły rok. Młodzieżowiec wierzy, że wraz z Wiktorem Przyjemski stworzy jedną z najlepszych par w eWinner 1. Lidze. - Moje cele na sezon 2022 to oczywiście awans z drużyną do ekstraligi, a jeśli chodzi o cele indywidualne, to zostanie czołowym juniorem ligi i tworzenie z Wiktorem Przyjemskim bardzo dobrej pary juniorskiej. Chciałbym też osiągnąć jak najwyższe pozycje w zawodach indywidualnych.

Coraz bardziej popularne stają się jednostki tworzone przez Jacka Rempałę. Czołowi zawodnicy PGE Ekstraligi i poszczególni juniorzy chcą współpracować z tym doświadczonym człowiekiem. Podobnie jest w przypadku Przemysława Koniecznego. Wychowanek Unii zdradza, że ma przygotowane silniki od Rempały, ale będzie jeszcze kupował kilka innych. - Moim mechanikiem jest Paweł Rudy, to on będzie zajmował się sprzętem i sprawami organizacyjnymi. Jest on bardzo doświadczoną osobą i mam nadzieję, że nasza współpraca przyniesie efekty. Jeśli chodzi o silniki, to przygotowuje je pan Jacek Rempała, ale w niedalekiej przyszłości pojawią się jednostki od innych tunerów - kończy.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1758 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl