REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Michał Knapp poznał swoich rywali. Zobacz listę startową finału IME w Tomaszowie!

Michał Knapp

Michał Knapp (fot. Łukasz Wilk)

Już w sobotę 4 grudnia rozpocznie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu. Zawody po raz drugi odbędą się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Tym razem - na szczęście - przy udziale kibiców. Zobacz, kto wystąpi w turnieju - stawka zwiastuje niemałe emocje!

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od kolejnego dużego kroku w kierunku rozwoju popularności ice racingu w Polsce. To właśnie w naszym kraju, w Tomaszowie Mazowieckim, już drugi raz odbędzie się finał mistrzostw Europy w tejże odmianie speedwaya. Pierwsza, inauguracyjna edycja tego turnieju w Arenie Lodowej, przeprowadzona została niestety bez udziału kibiców. Fani mogli śledzić zawody jedynie z perspektywy telewizorów. Tym razem, jest szansa, by zobaczyć jazdę po lodzie z prędkością 140 kilometrów na godzinę, na własne oczy!

Stawka nadchodzących zawodów zwiastuje duże emocje. W ubiegłym roku, wszystkie trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Rosji, którzy zdominowali turniej. Teraz natomiast przydzielono tej federacji tylko dwa numery startowe, co doda jeszcze większego smaczku w kontekście rywalizacji całej reszty stawki.

Nasz kraj reprezentowany będzie ponownie przez Michała Knapp, który przed rokiem uplasował się na trzynastej pozycji. Z pewnością, po doświadczeniach wyciągniętych z tamtej imprezy, nasz medialny podopieczny będzie celował tym razem w wyższe lokaty. Przeciwnicy nie należą jednak do łatwych. 

Wśród faworytów są naturalnie Rosjanie. Dmitrij Solanników będzie dążył do obrony mistrzowskiego tytułu, a Nikita Bogdanow do życiowego sukcesu. Drugi z wymienionych to bardzo młody, dwudziestoletni zawodnik, który zrobił furorę na krajowym "podwórku". Wraz z Baszkortostanem Ufa zwyciężył w rosyjskiej Superlidze, a także triumfował w indywidualnych mistrzostwach w kategorii juniorów. W pucharze w kategorii seniorskiej, zabrakło mu tylko dwóch punktów do wybitnego rajdera - Daniiła Iwanowa. 

Zażarta rywalizacja Zorna z Ledströmem, podczas ubiegłorocznych zmagań w Tomaszowie

 

Namieszać mogą również Szwedzi, którzy także zdecydowali się postawić na zaciąg młodego pokolenia. Tym razem na torze nie ujrzymy weterana lodowych aren - 63-letniego Stefana Svenssona, który przed rokiem zajął miejsce tuż za podium. Będzie natomiast Ove Ledström, który wówczas dzień przed zawodami zdecydował się na start w turnieju. Zastąpił kontuzjowanego Martina Haarahiltunena, dla którego pracował wtedy w Tomaszowie, jako mechanik. Ledström zachwycił wszystkich, gdyż startując na nieswoim sprzęcie i oporządzeniu, pokazał "pazur" i zajął piątą lokatę. (Więcej TUTAJ)

Do grona walczących o czołowe miejsca można zaliczyć również Johanna Webera, który jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w Niemczech. W Mistrzostwach Świata Gladiatorów wielokrotnie zachodził za skórę Rosjanom. Pewni możemy być również o pokaz siły ze strony austriackich weteranów - Franky Zorna i Haralda Simona. Poniżej pełna obsada grudniowych zawodów.

Ice speedway to sport dla prawdziwych twardzieli. W Tomaszowie przekonał się o tym chociażby Andrej DivišCały czas trwa sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki można nabywać drogą elektroniczną. Dostępne są TUTAJ.

Lista startowa finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu:
1. Niek Schaap (Holandia)
2. Nikita Bogdanow (Rosja)
3. Andrej Diviš (Czechy)
4. Dmitrij Solannikow (Rosja) 
5. Michał Knapp (Polska)
6. Max Koivula (Finlandia)
7. Franz Zorn (Austria)
8. Johann Weber (Niemcy)
9. Lukáš Hutla (Czechy)
10. Luca Bauer (Niemcy, lic. włoska)
11. Ove Ledström (Szwecja)
12. Jasper Iwema (Holandia)
13. Harald Simon (Austria)
14. Atte Suolammi (Finlandia)
15. Albin Lindblom (Szwecja)
16. Jimmy Hörnell (Szwecja)
17. Aki Ala-Riihimäki (Finlandia)Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1746 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl