Hans Andersen z kontraktem na sezon 2022! Duńczyk pojedzie w barwach Plymouth Gladiators

Hans Andersen

Hans Andersen (fot. Arkadiusz Siwek)

Hans Andersen znalazł pracodawcę na sezon 2022. Doświadczony Duńczyk związał się kontraktem z występującymi w SGB Championship Plymouth Gladiators. „Brzydkie Kaczątko” zastąpi Richarda Lawsona, który nie będzie reprezentował drużyny w przyszłym roku.

 

Hans Andersen ma za sobą przeciętny sezon w polskich strukturach. Duńczyk związał się umową z Lokomotivem Daugavpils, ale jego słaba postawa i wysoka gaża sprawiły, że Andersen nie miał zbyt wielu szans na występ w łotewskim zespole. Sezon zwieńczył wynikiem 1,391 pkt/bieg. Sytuacja przybrała inny tor w Wielkiej Brytanii. Reprezentował on barwy Peterborough Panthers oraz Leicester Lions. Z tymi pierwszymi zdobył mistrzowski tytuł, ale okupił to bardzo przykrym zdarzeniem - po raz pierwszy zanotował niską średnią, która pozwoliła mu na startowanie z pozycji rezerwowego. Finałową batalię zwieńczył urazem, co odbiło się na jego braku w najważniejszym spotkaniu dla Leicester Lions. Drużyna ogłosiła, że w przyszłym sezonie zabraknie weterana.

Andersen znalazł jednak chętnego na jego usługi. Plymouth Gladaitors, czyli jedna z drużyn końca tabeli minionego sezonu SGB Championship, ogłosiła pozyskanie doświadczonego żużlowca w miejsce Richarda Lawsona. Brytyjczyk chce skupić się na startach w barwach King's Lynn Stars oraz poszukać miejsca w innym ośrodku. Jak informowaliśmy wcześniej, Lawson najprawdopodobniej zasili szeregi Poole Pirates.

Mark Phillips natomiast cieszy się, że „Brzydkie Kaczątko” będzie częścią jego zespołu. - Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić kolejną gwiazdę na sezon 2022. Hans, Michael Palm Toft i Edward Kennett będą zdecydowani liderami. Dadzą nam doświadczenie oraz siłę do walki o najwyższe cele - zapewnia brytyjski działacz. Poza wspomnianą trójką, w kadrze znajdują się też Henry Atkins i Alfie Bowtell.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1567 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl