Tomasz Gapiński dołącza do Pawła Przedpełskiego

Tomasz Gapiński

Tomasz Gapiński (fot. Mateusz Biskup)

Po kapitalnym sezonie Tomasz Gapiński nie zmienia klubu ani w Polsce, ani w Szwecji. Zawodnik Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego postanowił przedłużyć umowę także z ekipą Vetlanda Speedway, do której dołączył w 2021 roku jako zastępstwo.

13. średnia indywidualna w eWinner 1. Lidze Żużlowej i awans do PGE Ekstraligi. Sezon 2021 był fantastyczny dla Tomasza Gapińskiego, który był jednym z głównych architektów wielkiego sukcesu Arged Malesa Ostrowa Wielkopolskiego. Popularny „Gapa” bardzo dobre występy potrafił przełożyć również na BUAHAUS-ligan, gdzie w końcówce sezonu był ważnym ogniwem w Vetlandzie. Skuteczna jazda sprawiła, że kierownictwo klubu zdecydowało się na przedłużenie umowy z Gapińskim.

Wychowanek Polonii Piła zaskarbił sobie sympatię Rickarda Klinga, menadżera Vetlandy Speedway. - Jest świetnym gościem i zawsze chodzi uśmiechnięty - mówi Kling, który podkreśla, że negocjacje z Gapiński nie były trudne. - To dla nas ważne porozumienie. Na koniec sezonu Tomasz pokazał, na co go naprawdę stać i wykonał kawał dobrej roboty. Kiedy skontaktowałam się z nim, bardzo szybko się dogadaliśmy, bardzo chciał zostać w Vetlandzie - zaznacza szkoleniowiec szwedzkiego klubu.

Po awansie do PGE Ekstraligi z Ostrovią, Gapiński musiał zrezygnować z jednej zagranicznej ligi. W zeszłym sezonie „Gapa” startował jeszcze w duńskiej Metal Speedway League, ale z uwagi na przepisy za rok nie będzie mógł zdobywać punktów dla Region Varde Elitesport ani żadnego innego duńskiego klubu.

Wcześniej kontrakt z zespołem z Vetlandy podpisał m.in. Paweł Przedpełski, który przeniósł się tam z Vätervik. Tomasz Gapiński to drugi Polak w kadrze. W Vetlandzie będzie ścigać się też Siergiej Łogaczow.

Kadra Vetlandy Speedway na sezon 2022:
Paweł Przedpełski 1,836
Tomasz Gapiński 1,574
Siergiej Łogaczow 1,314
Filip Hjelmland 1,103
Jonathan Ejnermark 0,500
William Björling 0,500
Alexander Liljekvist 0,500


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2286 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl