Rafał Karczmarz: Z każdym można powojować

Rafał Karczmarz

Rafał Karczmarz (fot. Łukasz Wilk)

Rafał Karczmarz został wypożyczony do Cellfast Wilków Krosno. Wychowanek Moje Bermudy Stali Gorzów wierzy, że drużynę stać na walkę z każdym rywalem. Sam ma zamiar przygotować się sprzętowo na wymagający sezon w eWinner 1. Lidze.

Karczmarz powraca na Podkarpacie po pięciu latach. Ostatnią szansą, aby reprezentować barwy zespołu z tamtego rejonu był rok 2016 i starty w rzeszowskiej Stali. Sam zainteresowany przyznaje, że ten okres należał do grona udanych w karierze. - Bardzo dobrze mi się w Stali jeździło, zadebiutowałem w 1 lidze, był to udany sezon, kręciłem bardzo dobre wyniki, dlatego również wspomnienia mam dobre. Teraz wróciłem na Podkarpacie i myślę, że również będę miał razem z drużyną udany rok, że będzie to szczęśliwy powrót do tego regionu - liczy Rafał w rozmowie z portalem nowiny24.com.

Gorzowianin zostaje wypożyczony do Krosna z rolą zawodnika U24. Rafał ma za sobą ciężki sezon w macierzystych barwach. Walczył o pozycję z Marcusem Birkemose'm i zanotował średnią 0,875 pkt/bieg. Wilki chcą walczyć z Polonią i Falubazem. Karczmarz wierzy, że liga będzie na tyle wyrównana, aby każdy mógł wygrać swoje spotkanie, nawet z faworytem. - Z każdym można powojować. Wszystko zależy od dyspozycji dnia, dyspozycji wszystkich zawodników w zespole, motocykli. Żużel to bardzo nieprzewidywalny sport. Z każdym rywalem możemy powalczyć o zwycięstwo, a nawet możemy wejść do Ekstraligi. Trudno obecnie spekulować, kto, co, na jakiej pozycji. Wszystko okaże się we wrześniu.

Wychowanek Moje Bermudy Stali Gorzów ma zamiar przygotować odpowiednio sprzęt do przyszłorocznych wojaży. - Aktualnie buduję nową bazę motocykli, jestem w trakcie zakupu sprzętu. Jestem pewien, że pod tym względem będę do sezonu przygotowany bardzo dobrze. Wszystko zależeć będzie ode mnie. Będę się przygotowywał u siebie. Myślę, ze będziemy także mieli w Krośnie obóz, sprawdziany, będzie więc okazja dla trenera, aby ocenić naszą dyspozycję - wieńczy żużlowiec.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2404 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl