REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Zachwycił podczas ubiegłorocznego finału. 55-latek rezerwowym na turniej w Tomaszowie

Arena Lodowa (Tomaszów Mazowiecki)

Arena Lodowa (Tomaszów Mazowiecki) (fot. Damian Kuczyński)

Podczas pierwszej, historycznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy w Tomaszowie Mazowieckim, jedną z rewelacji turnieju był 55-letni Fin. Tym razem, doświadczony zawodnik przyjedzie do Polski w roli rezerwowego. Będzie jednocześnie najstarszym uczestnikiem grudniowych zmagań.

W grudniu ubiegłego roku wywalczył na torze pięć punktów, a jego jazda zachwyciła wszystkich, którzy oglądali ice speedwayowe zawody w Tomaszowie Mazowieckim. Aki Ala-Riihimäki był bardzo bliski ukończenia turnieju ze zdecydowanie bardziej okazałym dorobkiem. W osiemnastym biegu jechał bowiem na prowadzeniu, m.in przed klasowym rajderem, jakim jest Franky Zorn. Niestety, Fin zaliczył bardzo bolesny upadek w momencie, gdy wiózł do mety trzy "oczka". Po zdarzeniu, 55-latka zabrano do szpitala. Riihimäki zyskał duży szacunek w oczach widzów, gdyż jeszcze wcześniej doznał kraksy, w której motocykl z kolcami w oponach przejechał po jego ciele. Mimo niemałych ran, zawodnik zdecydował się wziąć udział w dalszej jeździe. Fiński zawodnik potwierdził tym samym, że nie bez powodu specjalistów od ice racingu nazywa się "gladiatorami".

W nadchodzącym finale Indywidualnych Mistrzostw Europy 55-latek otrzymał miejsce rezerwowego. Tym razem szansę na występ w podstawowej szesnastce Finowie desygnowali Maxa Koivulę i młodziutkiego Atte Suolammi. Aki Ala-Riihimäki będzie najstarszym uczestnikiem turnieju, który czeka na nas grudnia w Arenie Lodowej. Całkiem możliwe, że zobaczymy go tego dnia na torze.


Aki Ala-Riihimäki podczas występu na Arenie Lodowej w końcówce 2020 roku

 

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów na te zawody. Dziś (w piątek 26 listopada) można nabyć je w specjalnej zniżce, 20 zł taniej. Wejściówki dostępne są TUTAJ.
 

Lista startowa finału Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedwayu:
1. Niek Schaap (Holandia)
2. Nikita Bogdanow (Rosja)
3. Andrej Diviš (Czechy)
4. Dmitrij Solannikow (Rosja) 
5. Michał Knapp (Polska)
6. Max Koivula (Finlandia)
7. Franz Zorn (Austria)
8. Johann Weber (Niemcy)
9. Lukáš Hutla (Czechy)
10. Luca Bauer (Niemcy, lic. włoska)
11. Ove Ledström (Szwecja)
12. Jasper Iwema (Holandia)
13. Harald Simon (Austria)
14. Atte Suolammi (Finlandia)
15. Albin Lindblom (Szwecja)
16. Jimmy Hörnell (Szwecja)
17. Aki Ala-Riihimäki (Finlandia)


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2549 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl