REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Wiktor Kułakow zmienia barwy klubowe. Pojedzie dla Turbiny Bałakowo w lidze rosyjskiej

Wiktor Kułakow

Wiktor Kułakow (fot. Sebastian Siedlik)

Działacze klubowi Turbiny Bałakowo, występującej w rosyjskiej lidze, poinformowali swoich kibiców o podpisaniu umowy z nowym zawodnikiem. W sezonie 2022 barw tej drużyny bronić będzie Wiktor Kułakow, który w swojej karierze jeżdził już dla ekipy Turbiny. 

W polskich rozgrywkach ligowych Rosjanin, Wiktor Kułakow, kolejny sezon również spędzi na torach eWinner 1. Ligi Żużlowej, reprezentując barwy Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Minione miesiące przeplatał on z lepszymi występami na początku ze słabszą dyspozycją w drugiej fazie sezonu. Pomimo tego jeszcze w trakcie trwania rozgrywek ligowych zdecydował się na przedłużenie swojej współpracy z Wybrzeżem o kolejny rok. Barw klubowych nie zmienił on również w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, gdzie wciąż będzie reprezentować Västervik Speedway.

Zmiany nastąpiły jednak w rodzimej lidze 26-letniego żużlowca. W minionym sezonie oficjalnie miał podpisany kontrakt z drużyną Baszkiria Oktiabrskij, która jednak zmagając się ze sporoma problemami, zajęła ostatnie miejsce w lidze rosyjskiej, nie stanowiąc większego wyzwania w meczach dla pozostałych zespołów. W kolejnym sezonie Kułakow pojedzie już jednak dla Turbiny Bałakowo, której barwy reprezentował już w 2018 roku. 

- W tym roku ze względu na trudności finansowe klubu Baszkiria Oktiabrskij, Wiktor został prawie bez szansy na jazdę w Rosji. W trakcie sezonu udało się rozwiązać kwestię jego występów dla Turbiny, trzykrotnie biorąc udział w spotkaniach dla nas - mówi Siergiej Mantopta, dyrektor sportowy klubu znad Wołgi dla portalu speedway-press.ru. - Pomimo tego, że jest dopiero listopad, kontrakt z Wiktorem Kułakowem, został uzgodniony i jest już podpisany. W sezonie 2022 weźmie on udział w Mistrzostwach Rosji i Pucharze Rosji - dodaje. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.198 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl