REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Prezes Apatora potwierdza wejście na drogę sądową w sprawie toromistrza

Motoarena Toruń

Motoarena Toruń (fot. Damian Kuczyński)

eWinner Apator Toruń był jednym z największych zwycięzców tegorocznego okresu transferowego. Na Motoarenę przywędrowali m.in. Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek, którzy mają poprowadzić torunian do medalu DMP. Klub chciał się wzmocnić również nowym toromistrzem, ale temat upadł.

Tej jesieni dość niespodziewanie jednym z najgorętszych wątków było przejście Grzegorza Węglarza do eWinner Apatora Toruń. Wrocławski toromistrz miał zasilić szeregi „torunian” wspólnie Krzysztofem Gałańdziukiem, jednak mimo podpisania kontraktu, nie będzie pracować na Motoarenie. W rozmowie z klubowymi mediami, Ilona Termińska skomentowała całą sytuację. - Pod koniec sezonu do Torunia zgłaszały się osoby, które chciałby nawiązać z nami współpracę. Jednym z tych ludzi był pan Węglarz. Pojawił się w klubie kilka razy, dopięliśmy kontrakt, ale potem zadziałało się jak zadziało i w Toruniu go nie ma - przyznała pani prezes. 

Po wypłynięciu tematu do mediów, pojawiło się wiele spekulacji dotyczących kolejnych kroków obu stron. Węglarz oskarżał klub, a torunianie zapowiadają złożenie aktu oskarżenia do sądu. - Oczywiście, że wejdziemy na drogę sądową. Zostaliśmy oskarżeni o mówienie nieprawdy, więc będziemy tej prawdy dochodzić - podkreśliła Ilona Termińska.

Prezes toruńskiego klubu potwierdziła również, że wszyscy nowi zawodnicy podpisali roczne kontrakty z ekipą „Aniołów”. - Umowy są podpisywane na jeden sezon. To w PGE Ekstralidze jest taki standard. Tego się trzymaliśmy, ale liczymy, że dobre występy i atmosfera na stadionie sprawią, że nowi zawodnicy będą chcieli zostać z nami na dłużej - podkreśliła jednocześnie Termińska.

Jedną z najistotniejszych zmian w okienku transferowym było odejście z Torunia Chrisa Holdera. Wieloletni zawodnik żółto-niebiesko-białych spróbuje odbudować się w Ostrowie- Chris to wspaniały zawodnik, ale myślę, że musi się odbudować w innej drużynie. Cieszymy się, że tyle lat był z nami, doceniamy to. Zaprosiliśmy go na Speedway Image 2.0, ale nie udało się mu przyjechać - wyjaśniła Ilona Termińska.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1248 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl