REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Na Wyspach inwestują w rozwój młodych zawodników. Nowa liga od sezonu 2022

Tom Brennan

Tom Brennan (fot. Coralie Lamarque)

Brytyjskie władze żużla sukcesywnie inwestują w rozwój młodych żużlowców w swoim kraju. Wprowadzono między innymi program Rising Stars, który będzie również notabene kontynowany w następnym sezonie. Wiąże się to ze stworzeniem rozgrywek Premiership Junior League.

W zeszłym roku władze żużla w Wielkiej Brytanii podjęły kroki w rozwoju sportu w swoim kraju wśród młodych zawodników. Wprowadzono program Rising Stars, który dość powszechnie chwalono w środowisku. Będzie on również kontynuowany i również w kolejnym sezonie będzie miał on miejsce. W ramach niego szykują się kolejne zmiany na Wyspach, które mają zaangażować w rozwój umiejętności wśród młodszych zawodników. Będą mogli liczyć oni na doświadczenie zdobywane w Premiership Junior League.

Spotkania w ramach tych rozgrywek będą odbywać się po meczach ligowych drużyn brytyjskich. Przypomnijmy, że w następnym sezonie spotkania w Premiership będą transmitowane na żywo w stacji Eurosport. Władzom tej telewizji zależy też na rozwoju młodych zawodników na Wyspach, chcąc zobaczyć wzrost zawodników w tym kraju i większe szanse dla młodych talentów na jazdę na najwyższym poziomie.

- Wierzymy w rozwój młodych zawodników i zdobywanie doświadczenia przez nich w Premiership. Myślę, że widzieliśmy przykłady na to w minionym sezonie. Dawanie młodym ludziom szansy na jazdę na tym poziomie jest wielką wartością dla tego sportu, co to tylko ulepszy sport w tym kraju i ostatecznie pomoże w zwiększeniu liczby zawodników - mówi rzecznik ligi brytyjskiej na łamach kingslynn-speedway.com.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4912 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl