REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Zdecydował się opuścić klub po pięciu latach. Szymon Woźniak z nowym pracodawcą w Szwecji

Szymon Woźniak

Szymon Woźniak (fot. Barbara Żurek)

Nie tylko Bartosz Zmarzlik zdecydował się na zmianę otoczenia po długim pobycie w Vetlandzie Speedway. Szymon Woźniak spędził w tym klubie pięć sezonów i właśnie teraz przyszedł dla niego czas na nowe wyzwania. Zawodnik Stali Gorzów znalazł nowego pracodawcę w szwedzkiej Bauhaus-Ligan.

28-letni żużlowiec, wychowanek Polonii Bydgoszcz zdecydował się na rozbrat ze swoim dotychczasowym klubem w szwedzkiej najwyższej klasie rozgrywkowej. Po pięciu latach jazdy dla drużyny z Vetlandy, Szymon Woźniak podpisał kontrakt z Rospiggarną Hallstavik. Były Indywidualny Mistrz Polski startował już dla tego zespołu w roku 2015. 

W minionym sezonie jeżdżąc dla klubu z Vetlandy, na wyjazdowym spotkaniu w Hallstavik wywalczył piętnaście punktów i ustanowił nowy, aktualny do tej pory rekord toru. Z pozyskania Woźniaka radości nie ukrywa Peter Jansson. - To bardzo miłe uczucie móc przedstawić Szymona Woźniaka, jako zawodnika naszej Rospiggarny. To profesjonalny i sympatyczny facet, z którym dobrze się pracuje. Niezwykle dobrze prezentował się na torze w Hallstavik w tym roku, gdy punkty zdobywał dla Vetlandy. Dobrze spisuje się również na wszystkich innych owalach w Szwecji, po latach spędzonych w Elitserien, jak i Allsvenskan. Jeśli będzie nadal trzymał taki poziom, będzie to dla nas bardzo emocjonujący sezon 2022.

Aktualny skład Rospiggarny Hallstavik

Szymon Woźniak - 2,091
Kai Huckenbeck - 1,862
Kim Nilsson - 1,835
Andrzej Lebiediew - 1,723
Timo Lahti - 1,714
Victor Palovaara - 0,500
Daniel Hendersson - 0,500


Składy wszystkich pozostałych ekip Bauhaus-Ligan można znaleźć TUTAJ.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1433 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl