REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Włókniarz Częstochowa zakontraktował nowego zawodnika!

Stadion Włókniarza Częstochowa

Stadion Włókniarza Częstochowa (fot. Sebastian Senderowski)

Koniec okienka transferowego w tym roku wcale nie zakończył natłoku informacji na temat wzmocnień klubów. Eltrox Włókniarz Częstochowa poinformował o podpisaniu umowy z Jordanem Jenkinsem, młodym i utalentowanym Brytyjczykiem, który będzie startować w biało-zielonych barwach w Ekstralidze U-24.

Tegoroczny okres transferowy był pod Jasną Górą wyjątkowo spokojny. Klubowe władze postanowiły dać drugą szansę zawodnikom, którzy w sezonie 2021 uplasowali się na piątym miejscu w PGE Ekstralidze. Największe zamieszanie wywołało odejście z Włókniarza Częstochowa Bartłomieja Kowalskiego, jednak rola Włókniarza w całej tej sytuacji nie była zbyt wielka.

Po zakończeniu okresu transferowego umowę z zespołem podpisał jeszcze Rune Holta, który ma być żużlowcem oczekującym. Pozyskiwanie zawodników wcale nie skończyło się jednak w listopadzie, bo 3 grudnia częstochowianie poinformowali swoich fanów o porozumieniu z Jordanem Jenkinsem.

Młody Brytyjczyk w tym sezonie startował na wszystkich poziomach rozgrywkowych w rodzimej lidze. Z niezłej strony pokazał się podczas finału młodzieżowych mistrzostw Wielkiej Brytanii, kiedy zajął 6. lokatę. Z zespołem Mildenhall zdobył mistrzostwo National League, w Championship bronił barw Redcar Bears, a także zaliczył kilka występów w Premiership. Jego rezultaty na najwyższym szczeblu nie były jednak zbyt imponujące. W Częstochowie Jenkins ma być wzmocnieniem zespołu, który będzie rywalizować w Ekstralidze do lat 24.

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1955 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl