REKLAMAYT
REKLAMAwosp

PZM przypomina o działaniu telefonu zaufania dla żużlowców

Żużel

Żużel (fot. Marcin Szarejko)

Od drugiej połowy tego roku działa żużlowy telefon zaufania, na połączenie od zawodników czeka zaś psychoterapeutka, Barbara Gojżewska i Witold Gojżewski. PZM przypomina o możliwości zadzwonienia w celu psychologicznego wsparcia. 

Od jakiegoś czasu funkcjonuje żużlowy telefon zaufania. Na ewentualne połączenia od zawodników sportu żużlowego czeka zarówno Barbara Gojżewska, jak i Witold Gojżewski. - Twoje samopoczucie jest ważne – jak możemy przeczytać na stronie PZMGdyby ta linia była prędzej, to byłaby szansa, żeby uratować Tomasza Jędrzejaka, czy innych - mówi Cegielski. - Czasami łatwiej jest zadzwonić do kogoś, kogo się nie zna i zwierzyć mu się ze swoich problemów. A w żużlu jest presja, stres, problemy z uzależnieniami i ten telefon może być naszym antidotum na bolączki - mówił na początku istnienia telefonu zaufania były żużlowiec, Krzysztof Cegielski, zwolennik jego funkcjonowania. 

– Jesteśmy przygotowani na kryzysowe sytuacje. Żużlowcy mają swoich terapeutów, ale czasami jest dobrze porozmawiać z kimś innym – stwierdza Gojżewska. – Poza wszystkim obowiązuje zasada, że nic na siłę. Zawodnika na terapię nie może zgłosić jego dziewczyna, czy mama bądź tata. On musi chcieć przyjść sam - dodaje. 

Jeśli nie radzisz sobie ze stresem, jeśli masz życiowe problemy, jeśli chcesz porozmawiać o swojej karierze, problemach, uczuciach czy emocjach, to zadzwoń pod numer 600 35 90 60. Linia jest dostępna cały czas.

Źródło: polskizuzel.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1364 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl