REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Koniec spekulacji. Ice speedway wraca do Sanoka! To już oficjalna informacja

Ove Ledstrom (N), Jasper Iwema (Ż)

Ove Ledstrom (N), Jasper Iwema (Ż) (fot. Łukasz Wilk)

Wygląda na to, że ponowny rozwój lodowego żużla w Polsce jest na dobrej drodze. Po dwóch edycjach Indywidualnych Mistrzostw Europy w Tomaszowie Mazowieckim, możemy już dziś być pewni, że reaktywacja ice racingu nastąpi w Sanoku. To właśnie tam przed laty wszystko nabrało większego rozgłosu.

Już podczas transmisji telewizyjnej z zawodów w Arenie Lodowej w Tomaszowie, wywnioskować można było, że czynione są kroki, aby ice speedway powrócił do Sanoka. Kilka dni po tym turnieju, informowaliśmy na łamach naszego portalu o rozpoczęciu rozmów Janusza Steligi z burmistrzem, jak i zarządem MOSiR-u. Teraz możemy już oficjalnie potwierdzić, że działacze doszli do porozumienia i lodowa odmiana żużla powróci do Sanoka jeszcze tej zimy!

- Po 8 latach do Sanoka wraca duże wydarzenie sportowe - III Edycja Indywidualnych Mistrzostw Europy ICE RACING - planowane w dniach od 18 do 20 lutego na sanockim torze lodowym. Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie organizacyjne, mające na celu ustalenie szczegółów tych zawodów. W spotkaniu wziął udział Janusz Steliga, były prezes KSM Krosno, aktywnie działający w krajowym ice speedway`u, Bogusław Rajtar – dyrektor MOSiR-u i mój zastępca ds. społecznych Grzegorz Kornecki. Poprzednia edycja, którą rozegrano w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim ściągnęła czołowych zawodników z dziewięciu krajów. Liczymy, że III edycja przyciągnie do Sanoka wielu miłośników lodowej odmiany żużla. Już od stycznia rozpoczynamy przygotowania do mistrzostw w ice racingu. Jest to kolejna duża impreza, mająca na celu promocję naszego miasta - zakomunikował w mediach społecznościowych Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Przypomnijmy, że właśnie na Torze Lodowym "Błonie" odbył się jedyny finał Indywidualnych Mistrzostw Europy, w którym zwyciężył zawodnik niebędący Rosjaninem. W 2008 roku triumfował tam Austriak Franz Zorn. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2673 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl