REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Poznaliśmy terminarz i lokalizacje nowych rozgrywek. Jeden finał w Polsce!

Arena zielona-energia.com w Częstochowie

Arena zielona-energia.com w Częstochowie (fot. Patryk Kowalski)

Jeszcze przed ogłoszeniem terminarza FIM Europe, informowaliśmy o utworzeniu nowych rozgrywek, które wejdą w życie w sezonie 2022. Dopiero w środę poznaliśmy ich dokładny plan - terminy oraz lokalizacje. Jedna z finałowych rund odbędzie się w Polsce!

Jak do tej pory, oficjalne międzynarodowe rozgrywki w klasie 250cc składały się jedynie z turniejów indywidualnych. W ramach FIM Europe rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy w tej kategorii, natomiast pod egidą światowego FIM-u organizowano mistrzostwa globu. W ubiegłym sezonie z obydwu tych imprezach najlepszy był Oskar Paluch. Jak informowaliśmy na naszych łamach już w listopadzie - w sezonie 2022 rywalizacja młodych zawodników na arenie międzynarodowej, zostanie poszerzona o nowe rozgrywki. Po raz pierwszy wyłonimy najlepszy duet w Europie w klasie 250cc w jeździe parami!

Pełna nazwa zmagań to Puchar Europy Par 250cc. Terminy oraz lokalizacje nie zostały podane we wstępnym kalendarzu FIM Europe, opublikowanym 10 grudnia. W środę poznaliśmy jednak dokładny zarys nowego trofeum. Rywalizacja składać się będzie z trzech rund finałowych. Inauguracja odbędzie się 12 lipca w czeskich Pardubicach. Już dwa dni później, zawodnicy powalczą w Częstochowie. Zwieńczenie zmagań i rozdanie medali nastąpi 6 sierpnia w duńskim Randers. Co ciekawe, tego samego dnia na tym obiekcie odbędzie się również finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 85cc.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.164 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl