REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Finał IMP w poniedziałek i intensywny początek sezonu. Kalendarz sportu żużlowego

Janusz Kołodziej w Czapce Kadyrowa

Janusz Kołodziej w Czapce Kadyrowa (fot. Krzysztof Szpak)

Na stronie Polskiego Związku Motorowego pojawił się kalendarz sportu żużlowego na sezon 2022. Nadal brakuje w nim lokalizacji niektórych imprez, ale poznaliśmy za to wszystkie najważniejsze daty przyszłorocznych zmagań na polskich torach.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące rozpoczęcia sezonu. Zgodnie z zapowiedziami pierwszymi „dużymi” zawodami w 2022 roku będą Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha zaplanowane na 2 kwietnia. Ostatnie dwie edycje tej imprezy odbywały się w Toruniu. Na razie nie znamy gospodarza przyszłorocznego turnieju. Dzień później odbędą się Mistrzostwa Polski Par Klubowych.

Kilka dat zarezerwowano dla Żużlowej Reprezentacji Polski. Po wspomnianym finale MPPK przez cztery dni będzie trwać zgrupowanie biało-czerwonych. Ponadto na 15 maja, 19 sierpnia i 18 września oraz 8 października zaplanowano mecze podopiecznych Rafała Dobruckiego. Rywale pozostają nieznani.

Jedną z najważniejszych informacji jest zwykle finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. W 2022 roku seniorskiego mistrza kraju poznamy dopiero 5 września. Co ciekawe, jest to poniedziałek. Dotychczas za organizację tej imprezy odpowiadał aktualny DMP, jednak od przyszłego sezonu gospodarz będzie wybierany w ramach konkursu.  Tytułu wywalczonego w 2021 roku w Lesznie bronić będzie Bartosz Zmarzlik.

Na razie nie znamy też żadnego gospodarza turniejów o Złoty (18.04, Poniedziałek Wielkanocny), Srebrny (15.04) i Brązowy Kask (05.05). Wszystkie odbędą się na początku sezonu.

Jeśli chodzi o kluczowe imprezy juniorskie z rangą mistrzostw Polski, to je zaplanowano na drugą połowę sezonu. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych i Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski odbędą się w przeciągu tygodnia. 17 sierpnia w Lublinie poznamy najlepszy młodzieżowy duet w kraju, a tydzień później w Częstochowie wyłonimy najlepszego żużlowca. Będzie to drugi z rzędu finał MIMP pod Jasną Górą. W 2021 roku na swoim terenie tytuł zdobył Jakub Miśkowiak.

Pełen kalendarz sportu żużlowego na sezon 2022 możecie znaleźć TUTAJ.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.206 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl