REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Czeski talent zadebiutuje w duńskiej lidze. Jan Kvěch w składzie Nordjysk Elite Speedway

Jan Kvěch

Jan Kvěch (fot. Vojtěch Zavřel)

Duński klub, Nordjysk Elite Speedway, poinformował swoich kibiców o pozyskaniu nowego zawodnika w skład swojego zespołu. W sezonie 2022 w rozgrywkach w tym kraju zadebiutuje młody Czech, Jan Kvěch. 

Już w sezonie 2022 czeski zawodnik spróbuje swoich sił po raz pierwszy w karierze w  rozgrywkach ligowych w Danii. Jego debiutanckim zespołem w tym kraju będzie Nordjysk Elite Speedway, które w środowy poranek ogłosiło swoim kibicom informację o pozyskaniu Kvěch do swojego składu. - Chcę zdobyć więcej doświadczenia jako żużlowiec. Kiedy więc Nordjysk Elite Speedway zainteresował się mną, podpisanie kontraktu z klubem było dla mnie łatwą decyzją. Jazda w Danii będzie dla mnie zupełną nowością. Naprawdę nie mogę się tego doczekać i nie mogę się doczekać, aby spróbować swoich sił w duńskiej lidze żużlowej. Mam nadzieję, że pomogę klubowi wejść na szczyt tabeli w 2022 roku - opowiada sam zawodnik, cytowany przez stronę klubową. 

- Nie ma wątpliwości, że Jan Kvěch to wielki talent czeskiego żużla. Mistrz Europy U19 w 2020 roku i dwa solidne występy w Grand Prix jako dzika karta w Pradze w tym roku mówią same za siebie. Ponadto przez trzy lata z rzędu był jednym z najlepszych w finałach Mistrzostw Świata U21. Więc tak naprawdę uważam, że zabranie go do Brovst to nie lada gratka i jestem bardzo podekscytowany, widząc, jak rozwija się w trakcie sezonu - dodaje również menedżer drużyny, Janus Millard. 

Tym samym młody żużlowiec dołączy do m.in. Huberta Łęgowika, Damiana Dróżdża, Mathiasa Thörnbloma, Thomasa Jørgensena, czy Ulricha Østergaarda.

W polskich rozgrywkach ligowych czeski talent, Jan Kvěch, wciąż będzie członkiem zespołu z Zielonej Góry, reprezentując jej barwy kolejny sezon z rzędu. Dzięki udanym występom dla Cellfast Wilki Krosno pokazał szerzej swój potencjał, przez co chętnie widziały go w swoim składzie inne drużyny z zaplecza PGE Ekstraligi. Ostatecznie jednak młody zawodnik doszedł do porozumienia z działaczami sportowymi klubu Falubaz Zielona Góra. Był on tym samym ostatnim ogłoszonym przez klub zawodnikiem na sezon 2022. Oprócz niego w kadrze pozostali m.in. Piotr Protasiewicz, Damian Pawliczak, Mateusz Tonder czy Max Fricke. Z kolei nowe kontrakty podpisali: Rohan Tungate, Krzysztof Buczkowski i Dawid Rempała. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1119 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl