REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Poznaliśmy rywali Michała Knappa w walce o awans do Grand Prix! Lista startowa Rundy Kwalifikacyjnej w Örnsköldsvik

Michał Knapp

Michał Knapp (fot. Łukasz Wilk)

Już w najbliższą sobotę poznamy pełną stawkę cyklu Grand Prix w ice speedwayu. Przed życiową szansą stanie Michał Knapp, który również walczyć będzie o awans do elity. Dziś poznaliśmy oficjalną listę startową na zbliżającą się Rundę Kwalifikacyjną w szwedzkim Örnsköldsvik.

Ośmiu najlepszych zawodników, a więc dokładnie połowa stawki sobotniego turnieju, otrzyma przepustkę do jazdy w Indywidualnych Mistrzostwach Świata 2022. W związku z tak dużą liczbą miejsc kwalifikujących do startów w elicie, szans nie można odbierać nikomu. Dla polskiego ice speedwaya będzie to historyczny moment, bowiem reprezentant naszego kraju dostał nominację do rywalizacji w eliminacjach. Będzie nim - rzecz jasna - Michał Knapp, któremu nie poszło najlepiej podczas minionych zawodów w Tomaszowie. Ambicje naszego ice racera z pewnością urosły i będzie chciał pokazać, że stać go na naprawdę dobry występ.

W gronie rywali są zawodnicy, z którymi miał już okazję mierzyć się spod taśmy. W Örnsköldsvik pojedzie znaczna część uczestników grudniowych mistrzostw Europy, które odbywały się w Polsce. Zdecydowanymi faworytami są - jak zwykle - Rosjanie. Barwy tego kraju reprezentować będą Nikita Bogdanow i Dmitrij Chomicewicz. Są to zawodnicy, którzy wywalczyli prawo jazdy w tym turnieju, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji, odjechanym w miniony weekend w Kamieńsku Uralskim. 

Przypomnijmy, że na ten moment pewna jazdy w Grand Prix jest już szóstka zawodników, która dostała od FIM-u "dzikie karty". Są nimi  Daniił Iwanow, Dmitrij Kołtakow (Rosja), Martin Haarahiltunen (Szwecja), Franky Zorn (Austria), Jasper Iwema (Holandia) i Johann Weber (Niemcy). Oprócz nich, uczestnikiem cyklu 2022 jest również Dinar Walejew - z racji tytułu mistrzowskiego z ubiegłego sezonu. Kto dołączy do tego grona? Przekonamy się już w sobotę popołudniu. 

Portal speedwaynews.pl przeprowadzi dla Was relację na żywo z tych zawodów. Zapraszamy do jej śledzenia, dostępna jest TUTAJ.

Lista startowa:
1. Harald Simon (Austria)
2. Nikita Bogdanow (Rosja)
3. Franz Mayerbüchler (Niemcy)
4. Jimmy Olsén (Szwecja)
5. Ove Ledström (Szwecja)
6. Andrej Diviš (Czechy)
7. Jo Saetre (Norwegia)
8. Aki Ala-Riihimäki (Finlandia)
9. Niek Schaap (Holandia)
10. Michał Knapp (Polska)
11. Benedikt Monn (Niemcy)
12. Jimmy Hörnell (Szwecja)
13. Max Koivula (Finlandia)
14. Lukáš Hutla (Czechy)
15. Jiří Wildt (Czechy)
16. Dmitrij Chomicewicz (Rosja)
17. Niclas Svensson (Szwecja)
18. Joakim Söderström (Szwecja)

Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów 2022:
15 stycznia - Runda Kwalifikacyjna - Örnskoldsvik (Szwecja)
12-13 lutego - 1-2 finał - Togliatti (Rosja)
12-13 marca - 3-4 finał - Inzell (Niemcy
2-3 kwietnia - 5-6 finał - Heerenveen (Holandia)

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3442 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl