REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Holta znalazł chętnego na swoje usługi. Vetlanda Speedway z kolejnym Polakiem w składzie

Triumfujący Rune Holta

Triumfujący Rune Holta (fot. Arkadiusz Siwek)

Rune Holta znalazł chętnego na swoje usługi w sezonie 2022. 48-letni reprezentant Polski przedłużył swoją umowę z Vetlandą Speedway i dołączył do Pawła Przedpełskiego, Tomasza Gapińskiego oraz Piotra Pawlickiego.

Sytuacja Rune Holty w polskich strukturach jest dosyć klarowna. Podpisał on tzw. kontrakt warszawski z Włókniarzem Częstochowa i będzie liczył na to, że jakikolwiek zespół zdecyduje się na to, aby go wypożyczyć z ekstraligowego zespołu. Jednakże potrzebuje on stałego treningu oraz obycia meczowego, co ma zapewnić klub z Bauhas-Ligan.

Vetlanda Speedway zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowego kontraktu z Holtą na sezon 2022. Norweg z polskim paszportem przybył od Vetlandy z uwagi na kadrowe problemy drużyny, która nie mogła korzystać z Bartosza Zmarzlika. Rune zwieńczył miniony sezon ze średnią 1,750. - Zapewni on nam punkty oraz zabezpieczy miejsce. Szybko uzgodniliśmy warunki nowej umowy. Holta, Gapiński i Smolinski powinni pomóc młodym zawodnikom w podniesieniu swoich umiejętności - czytamy na klubowych mediach Vetaldny Speedway. Drużyna musiała się ratować, gdyż na odejście zdecydowali się Dominik Kubera, Szymon Woźniak czy wspomniany Bartosz Zmarzlik. Część z tych dziur mają załatać Paweł Przedpełski oraz Piotr Pawlicki.

Kadra Vetlanda Speedway na sezon 2022:
Piotr Pawlicki 2,300
Aleksandr Łoktajew 1,933
Paweł Przedpełski 1,836
Rune Holta - 1,750
Tomasz Gapiński 1,574
Martin Smolinski 1,435
Siergiej Łogaczow 1,314
Filip Hjelmland 1,103
Jonathan Ejnermark 0,500
William Björling 0,500
Alexander Liljekvist 0,500
Theo Bergqvist 0,500


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1308 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl