REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Ważny krok dla rzeszowskiego żużla. Koniec stowarzyszenia

Drużyna Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego

Drużyna Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego (fot. Aleksandra Rojek)

Działacze Texom Stali Rzeszów podjęli istotny krok dla rzeszowskiego żużla. Podczas wczorajszego Walnego Zgromadzenia Członków Zarządu podjęto decyzję o przeniesieniu działalności ze stowarzyszenia do spółki akcyjnej. Prezydent miasta zapewnia, że sport żużlowy może liczyć na jego wsparcie.

Texom Stal Rzeszów znacznie usprawniła swoje działanie względem wydarzeń w minionym roku. Sporym uderzeniem w rzeszowski żużlem był rozgłos po walkowerze dla OK Bedmet Kolejarza Opole, który pociągnął za sobą splot kolejnych wydarzeń. Klub zmienił swoje podejście, a ten rok ma być przełomowy.

Wczoraj odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Zarządu Texom Stali Rzeszów. Głównym motywem spotkania było finansowe podsumowanie minionego roku oraz przegłosowanie ważnego kroku dla żużla w mieście. Ostatecznie podjęto decyzje, że stowarzyszenie zostanie przemienione w spółkę akcyjną, co jest sporym krokiem na przód dla działaczy. Decyzja zyskała pełne poparcie władz miasta. - Obecny na Walnym Zgromadzeniu Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek w pełni poparł tę decyzję i zadeklarował pomoc w jej utworzeniu. Prezydent pokreślił również, że jako człowiek z Rzeszowa, wychowany niedaleko stadionu i będący kibicem żużla od dziecięcych lat, nie wyobraża sobie, aby Rzeszów nie walczył o najwyższe lokaty nie tylko w 2 lidze, ale przede wszystkim na najwyższym szczeblu rozgrywek - czytamy na fanpage'u Texom Stali. Poza Konradem Fijłokiem, na spotkaniu obecni był zastępca prezydenta - Krystyna Stachowska oraz wiceprezydent - Marek Ustrobiński. Ta trójka reprezentowała miasto.

Stal urosła do miana faworyta do walki o awans. Rozsądne transfery oraz zakontraktowanie młodych talentów z Kraju Trzech Koron sprawiło, że sztab szkoleniowy dysponuje kadrą ze sporym potencjałem. Pomóc w realizacji celu ma dotacja od miasta. - W realizacji pierwszej części tego celu już w tym roku pomóc ma dofinansowanie sportu żużlowego we wcześniej zadeklarowanej kwocie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1303 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl