REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Rzutem oka #11 - Polonia Bydgoszcz - PGE Ekstraliga czeka na bydgoszczan?

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Abramczyk Polonia Bydgoszcz (fot. Łukasz Wilk)

Kolejnym zespołem w serii Rzutem Oka będzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Piąta drużyna sezonu 2021 zrobiła w okienku transferowym istną remontadę. Po części była do tego zmuszona, bo dwóch liderów tej drużyny wybrało starty w PGE Ekstralidze. Jedyni zawodnicy, którzy pozostali w Bydgoszczy to Daniel Jeleniewski oraz młodzieżowcy.

Polacy (Daniel Jeleniewski, Adrian Miedziński): 4,5

Krajową formację Abramczyk Polonii Bydgoszcz tworzyć będzie Daniel Jeleniewski oraz Adrian Miedziński. Ten pierwszy wzmocnił bydgoską ekipę już w połowie sezonu 2021, gdy Jerzy Kanclerz musiał łatać dziury spowodowane kontuzjami wypożyczając  zawodników z innych klubów. “Jeleń” przyszedł wówczas z Cellfast Wilków Krosno i był bardzo solidnym punktem drużyny osiągając średnią na poziomie 1,850 pkt/bieg. Swoje problemy miewał na wyjazdach, lecz był piątym najskuteczniejszym w całej lidze gdy spojrzymy na średnią domową. Podobnie sprawa się miała w przypadku Adriana Miedzińskiego, który przyszedł z ekstraligowego eWinner Apatora Toruń. Zawodnik notował dobre mecze na domowym owalu, lecz dużo mógł sobie zarzucić na meczach wyjazdowych. Wychowanek toruńskiej ekipy nie tak dawno miał już na swoim koncie sezon na pierwszoligowych torach. Wraz ze swoim macierzystym klubem w 2020 roku wygrał eWinner 1. Ligę będąc solidnym punktem swojego zespołu.

Obcokrajowcy (Kenneth Bjerre, Matej Žagar): 6

Gdy patrzymy na zagraniczną formację bydgoszczan można się zastanawiać czy aby na pewno nie startują oni w PGE Ekstralidze. Nic bardziej mylnego, choć obcokrajowcy w Abramczyk Polonii imponują. Kenneth Bjerre i Matej Žagar to nazwiska, których z pewnością przedstawiać nie trzeba. Duńczyk ostatnie sezony spędził w Grudziądzu, gdzie z reguły był jednym z filarów tej drużyny szczególnie na domowych spotkaniach. Zeszłoroczne rozgrywki nie były jednak dla niego najlepsze, lecz w kluczowych meczach potrafił udowodnić swoją wartość. Bliźniacza sytuacja była w zeszłym sezonie w wykonaniu Mateja Zagara. Dziewiąty zawodnik sezonu 2020 po przejściu z Lublina do Zielonej Góry tym samym zawodnikiem co wcześniej, jednak w dalszym ciągu potrafił punktować na wysokim poziomie. Niejednokrotnie był jedynym wsparciem Patryka Dudka w drużynie. Przez długi czas przymierzany był do startów w Ostrowie Wielkopolskim, lecz ostatecznie ostrowianie zdecydowali się postawić na Chrisa Holdera. Słoweńcowi zostało zatem wybrać ofertę jednego z pierwszoligowych zespołów. 

U24 (Oleg Michajłow, Roman Lachbaum); młodzieżowcy (Wiktor Przyjemski, Hubert Gąsior, Bartosz Głogowski, Przemysław Konieczny): 4,5

Patrząc na formację U24 także wygląda to nieźle. Oleg Michajłow to jeden z najlepszych aktualnie jeżdżących łotewskich żużlowców. Będzie to dla niego pierwszy sezon poza Dyneburgiem i wielu uważa ten transfer za najlepszy w lidze pośród kategorii zawodnika do lat 24. Poprzedni sezon miał jednak przeciętny. W drugiej lidze był piekielnie mocny u siebie, lecz miewał problemy z równą formą na wyjazdach. Ostatecznie zakończył sezon ze średnią 1,971. Roman Lachbaum przybył do Bydgoszczy natomiast z pobliskiego Grudziądza. Tam od 2019 roku pełnił rolę zawodnika rezerwowego. Wystąpił w kilkudziesięciu wyścigach pozostawiając po sobie pozytywne wrażenie. Wydaje się zatem, że o zawodnika U24 Bydgoszczanie nie muszą się martwić. A juniorzy? Gdy zobaczymy w kadrze nazwisko Przyjemski oraz Konieczny to wygląda to znakomicie. Wiktor Przyjemski w pierwszym ligowym spotkaniu wystąpił 30 maja poprzedniego roku w domowym meczu z Orłem Łódź. Wygrał swój inauguracyjny bieg w lidze, a sezon zakończył jako najskuteczniejszy junior w rozgrywkach nie ustępując nawet młodzieżowcom Arged Malesy Ostrów. W pierwszym roku startów w eWinner 1. Lidze osiągnął 1,743 pkt/bieg, co jest znakomitym debiutem. Jego kompanem w biegach młodzieżowych będzie prawdopodobnie Przemysław Konieczny, który od wielu sezonów był bardzo solidnym juniorem Unii Tarnów. W listopadzie po raz pierwszy w karierze zmienił barwy klubowe i ma być wsparciem dla Przyjemskiego. Formację juniorską Abramczyk Polonii Bydgoszcz uzupełnia duet: Hubert Gąsior - Bartosz Głogowski.

Średnia: 5,00

Zdecydowanie najwyższy dotąd wynik osiągnięty wynik w naszym notowaniu najlepiej świadczy o tym, jak silna jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Piekielnie silni seniorzy wsparci ambitną młodzieżą to może być przepis na sukces bydgoszczan. Dodatkowo Oleg Michajłow jako 23-latek może rozpoczynać zawody także pod numerem 8 oraz 16 co może być straszakiem dla pozostałych zawodników, których w każdym momencie może zastąpić. Z rezerwy może wskoczyć także Wiktor Przyjemski. Bydgoszczanie to bezwzględny kandydat do walki o awans do PGE Ekstraligi.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1316 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl