REKLAMAYT
REKLAMAwosp

17-letni talent dołącza do mistrzów. „Zyska sporo doświadczenia”

Nathan Ablitt

Nathan Ablitt (fot. Ian Charles)

Poole Pirates zdecydowali się na zakontraktowanie byłego mistrza Wielkiej Brytanii w klasie 250cc. 17-letni Nathan Ablitt podpisał umowę z triumfatorami SGB Championship na sezon 2022. Danny Ford przyznał, że został on polecany przez jego dobrych znajomych z Eastbourne. Promotor liczy na rozwój Nathana.

Eastbourne Eagles nie wystąpią w nadchodzącym sezonie SGB Championship. Powrotu ekipy z Arlington możemy się spodziewać w przyszłym roku, ale brak zespołu oznacza, że młodzi zawodnicy muszą poszukać sobie innych ośrodków do trenowania. Nathan Ablitt spędził miniony sezon w barwach obu ekip z Eastbourne - Eagles (SGB Championship) oraz Seaguls (National Development League). Po wycofaniu się działaczy z rywalizacji, Ablitt znalazł zatrudnienie jedynie w NDL. Związał się umową z przyszłymi mistrzami ligi - Mildenhall Fen Tigers.

17-latek pozostawał bez zatrudnienia w Championship, co odbierało mu możliwość rozwoju i startu z lepszymi zawodnikami. Wszystko zmieni się w sezonie 2022, gdyż Poole Pirates ogłosili pozyskanie młodego Brytyjczyka jako tzw. rezerwy, czyli żużlowca ze średnia 2,00. - Rozmawialiśmy z naszymi przyjaciółmi, którzy działają w Eastbourne. Wystawili oni Nathanowi dobrą renomę, tak samo jak osoby odpowiedzialne za szkolenie młodych Brytyjczyków. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy go powitać w Poole - opowiada Danny Ford, promotor obecnych mistrzów SGB Championship oraz triumfatorów KO Cup, na łamach klubowych mediów.

Ablitt to były British Youth Champion (mistrzostwa do 16. roku życia) w klasie 125cc oraz 250cc. Danny Ford wierzy, że obecność młodego zawodnika z doświadczonymi sprawi, że Nathan rozwinie swoje umiejętności. - Nathan przybywa ze średnią 2,00, co wiąże się z pełnieniem funkcji rezerwowego. Jednakże wiemy, że zyska sporo doświadczenia przy zawodnikach, którzy wystąpią w naszych barwach. Nasi fani powinni być zadowoleni z oglądania postępu - kończy.

Nathan to trzeci zawodnik w kadrze na sezon 2022. Promotorzy poinformowali wcześniej o zatrzymaniu dwóch liderów - Stevena Worralla oraz Danny'ego Kinga.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2102 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl