REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Wybrzeże doczeka się modernizacji? Miasto zleciło projekt

Kibice Wybrzeża Gdańsk

Kibice Wybrzeża Gdańsk (fot. Agnieszka Ratowska)

Stan Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku pozostawia wiele do życzenia. Po ubiegłorocznej wizytacji przedstawicieli PGE Ekstraligi samorząd dowiedział się, jakie prace modernizacyjne są niezbędne. Teraz miasto zleciło wykonanie koncepcji architektonicznej remontu obiektu.

W styczniu 2021 roku na stadionie przy ul. Zawodników w Gdańsku pojawili się przedstawiciele Ekstraligi Żużlowej i Głównej Komisji Sportu Żużlowego, którzy sprawdzili, co na obiekcie wymaga modernizacji. Klub krótko później otrzymał raport, który mówił o wszystkich problemach stadionu. Prezes Tadeusz Zdunek nie ukrywał, że lista wymagań jest dla niego dość zaskakująca.

Raport został przedstawiony władzom miasta, które uczyniły pierwszy krok w kierunku modernizacji Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego. Magistrat zarządzający obiektem zlecił zewnętrznej firmie przygotowanie koncepcji architektonicznej modernizacji obiektu. - Przygotowana koncepcja zakłada modernizację obiektu podzieloną na trzy etapy. W pierwszym z nich zawarta jest m.in. instalacja liniowego odwodnienia toru oraz wymiana oświetlenia i band. Obecnie przedstawiciele władz miejskich są w trakcie analizowania koncepcji i przybliżonych kosztów jej realizacji - mówi cytowany przez wybrzezegdansk.pl Rafał Sumowski, rzecznik prasowy GKŻ Wybrzeże.

W Gdańsku w ostatnich latach pojawiały się również koncepcje budowy zupełnie nowego obiektu, ale na taki scenariusz na razie nie ma co liczyć. Warto też zaznaczyć, że zlecenie wykonania projektu modernizacji wcale nie oznacza, że zmiany w Gdańsku są przesądzone. Wstępna koncepcja musi zostać zatwierdzona, a następnie należy ją uszczegółowić oraz znaleźć środki na rozpoczęcie prac.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1298 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl