REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Ma za sobą trudny rok i chce cieszyć się żużlem

Rohan Tungate (z lewej) i Craig Cook (z prawej)

Rohan Tungate (z lewej) i Craig Cook (z prawej) (fot. Ian Charles)

Craig Cook ma za sobą bardzo ciężki rok. Były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix przyznaję, że zatracił gdzieś swoją radość do żużla. Wiąże on sporą nadzieję z kontraktem w Sheffield Tigers, gdzie ma zamiar odnaleźć radość z uprawiania sportu.

Sheffield Tigers liczą na walkę o czołowe lokaty w SGB Premiership. Działacze zdecydowali się na pozyskanie Tobiasza Musielaka, który powróci do walki na brytyjskich torach. Jednym z bardziej zaskakujących transferów był Craig Cook. Polscy kibice mogą kojarzyć tego zawodnika z występów w barwach ROW-u Rybnik czy też walki w cyklu SGP na sezon 2018. Cook walczył ze sporymi problemami psychicznymi, co poskutkowało zawieszeniem kariery. Craig zdecydował się jednak na dokończenie sezonu w barwach Glasgow Tigers oraz Ipswich Witches.

Spodziewano się, że były reprezentant kraju zakończy żużlową karierę. Stało się, że zamienił on Ipswich na Sheffield, a w Championship nadal będzie liderem zespołu z Glasgow. Kontrakt w Premiership to zasługa menadżera zespołu - Simona Steada. - Powiedział mi, że mogę przyjść i cieszyć się żużlem. Nie nakłada na mnie jakiejkolwiek presji - przyznaje Cook na łamach klubowych mediów. - Jazda jako druga linia powinna mi pomóc i ściągnąć ze mnie presje. Mam nadzieję, że ponownie będę się cieszył z jazdy.

Zawodnik stawia sobie ambitny cel na przyszły sezon. Brytyjczyk chce być tym samym żużlowcem, za którego uchodził w swojej przeszłości. Ponownie zrezygnował on z jazdy poza krajem oraz z możliwości reprezentowania Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. - Jestem skupiony na jeździe w rodzimych ligach. Zrezygnowałem z jazdy dla reprezentacji oraz z startów na zagranicznych torach. Nie muszę się przejmować swoją fizyczną aparycją. Wyjeżdżam na tor i mam zamiar się cieszyć z każdego okrążenia. Jeżeli pojawi się radość, no to spełnię swój cel - kończy.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1964 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl