REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Francis Gust: Wrocław to najlepszy klub na świecie

Francis Gust

Francis Gust (fot. Roman Biliński)

Francis Gust już podczas zeszłorocznych rozgrywek był zakontraktowany jako gość w Betard Sparcie Wrocław na wypadek zakażenia COVID-19 przez któregoś z podstawowego składu wrocławian. Po sezonie młody Łotysz przeszedł do klubu z Dolnego Śląska na stałe i to właśnie tam będzie kontynuował karierę.

Zawodnik pochodzący z Rygi minione rozgrywki spędził w 2. Lidze Żużlowej z rodzimym Lokomotivem Daugavpils. Z tą drużyną zakończył sezon na czwartym miejscu jednocześnie nie spełniając celu jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po jego zakończeniu jak sam mówi miał propozycję startu z każdego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Ostatecznie wylądował w Drużynowym Mistrzu Polski Betard Sparcie Wrocław - Betard Sparta jest najlepszym klubem na świecie i tutaj dostałem też najlepszą ofertę. Nie mogę powiedzieć, że miałem przesadnie dużo propozycji, ale chciały mnie kluby z każdego poziomu rozgrywek w Polsce – z Ekstraligi, I ligi oraz II ligi. - mówi dla klubowego portalu. 

Łotysz o miejsce w składzie będzie musiał rywalizować z Danem Bewleyem, gdyż tylko oni spełniają funkcję obowiązkowego zawodnika do 24 lat. Zawodnik liczy się z tym, że szanse na jego start w PGE Ekstralidze nie są za duże, lecz nie załamuje rąk tylko jeszcze mocniej zachęca go do pracy nad swoimi umiejętnościami. Ponadto regulamin umożliwia mu starty w nowym tworze - U24 Ekstraliga - Skład Betard Sparty jest naprawdę silny. Poza tym regulamin nie dopuszcza możliwości startów zawodników zagranicznych jako juniorzy. Ale traktuję to jako wyzwanie. W hierarchii są przede mną są silniejsi zawodnicy, od których muszę stać się lepszy, aby zasłużyć na miejsce w składzie. Rozważam też wypożyczenie do innego klubu, aby mieć możliwość częstych startów - ocenia Gust.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1427 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl