REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Zmiany w regulaminie DMPJ!

Franciszek Karczewski przed Kacprem Łobodzińskim

Franciszek Karczewski przed Kacprem Łobodzińskim (fot. Sebastian Siedlik)

Jak co roku regulamin na każde rozgrywki w Polsce przechodzi minimalne zmiany. Nie inaczej jest w tym dotyczącym Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W związku z tym, że w 2. Lidze Żużlowej dopuszczony do startów na pozycjach juniorskich to w tym aspekcie zaszła zmiana.

Najważniejszą zmianą jest dopuszczenie do startu jednego zawodnika z poza granic naszego kraju przez kluby startujące w 2. Lidze Żużlowej. Ma to związek z możliwością wystawienia młodzieżowca zagranicznego pod jeden z numerów juniorskich w tych rozgrywkach. Z pewnością pomoże to większości klubów, które w swoich szeregach nie mają czterech zawodników, którzy mogą startować jako junior. Jednym z takich klubów jest OK Bedmet Kolejarz Opole, który oprócz zakontraktowanych gości z Ostrowa z polskich młodzieżowców ma tylko Oskara Stępnia, który niedawno zdał licencje.

Oprócz tego podane w regulaminie zostały kary za brak wystawienia pełnego składu na zawody DMPJ tj. czwórka zawodników zdolnych do jazdy. Opłata za to wynosi:
- klub z PGE Ekstraligi - 20.000 złotych
- klub z eWinner 1. Ligi Żużlowej - 15.000 złotych
- klub z 2. Ligi Żużlowej - 10.000 złotych.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1091 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl