REKLAMAeWinner Banner

Polska- Australia

Zakończona

53:37

Polska
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
9 J. Hampel 2 3 3 3 3     14
10 P. Pawlicki 1* 1 1 0 0     3+1
11 P. Dudek 2 2 3 3 0     10
12 K. Kasprzak 0 0 2* 2* 3     7+2
13 M. Janowski 2* 1 0 3 2*     8+2
14 B. Zmarzlik 3 0 3 2* 3     11+1
Menager: Marek Cieślak
Australia
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1 J. Doyle 3 3 1* 2 1 2   12+1
2 N. Morris 0 1 2 - 2     5
3 M. Fricke 1 2* 2 1 1     7+1
4 C. Holder 3 3 0 1 0 1*   8+1
5 R. Tungate 1 2 1 - 0     4
6 S. Masters 0 U 0 0 1     1
Menager: Mark Lemon

Myślimy Australia – od razu przychodzi do głowy rywal z najwyższej półki, ekipa ze ścisłej światowej czołówki. W ostatnich latach mieliśmy już okazję się konfrontować się z tą drużyną i te mecze zawsze dostarczały wielu emocji. Co ważne dla Polaków – kończyły się one korzystnymi rezultatami dla Biało-Czerwonych.

Czytaj więcej: TUTAJ

Plejada gwiazd, która zaprezentuje się publiczności 1 maja podczas meczu Polska - Australia w Pile, obejmuje także Chrisa Holdera. Australijczyk wszedł w sezon 2018 z pewnymi perturbacjami, ale na szczęście już jest w stanie ścigać się na najwyższym poziomie. Były mistrz świata z pewnością będzie chciał pozostać ważnym punktem swojej reprezentacji.

Czytaj więcej: TUTAJ

Polacy zdominowali najważniejsze międzynarodowe rozgrywki speedwaya w ostatnich latach. Nasi rywale, Australijczycy, z którymi zmierzymy się 1 maja o godz. 18:00 w Pile, byli piekielnie mocni na początku XXI wieku i chcą w tym roku zgłosić akces do podobnych sukcesów.

Czytaj więcej: TUTAJ

W Pile trwa uroczystość związana z uroczystym dołączeniem Jarosława Hampela do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Dołączył on tym samym do Andrzeja Huszczy, Jerzego Szczakiela oraz Pawła Waloszka.

W Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, znajdują się zawodnicy, którzy od roku 1960, czyli od daty rozegrania pierwszego finału Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu, startując z orłem na piersi, zdobywali medal Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz tacy, którzy w swojej historii startów, reprezentowali biało – czerwone barwy w międzypaństwowych meczach towarzyskich lub Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Drużynowym Pucharze Świata minimum 30 razy. Każdy „wprowadzany” do Galerii Sław zawodnik, otrzymuje pamiątkową paterę, przygotowaną specjalnie na tą okazję. Nazwiska kolejno wprowadzanych reprezentantów Polski, są ogłaszane tuż przed meczami Żużlowej Reprezentacji Polski.
 

1
J. Hampel 2
J. Doyle 3
Prz. Pawlicki 1
N. Morris 0

Doyle najszybciej ze startu, a za jego plecami meldują się od razu Polacy. Hampel rzuca się w pogoń za Mistrzem Świata, szukając ścieżek po szerokiej. Przy krawężniku z kolei swojej szansy szukał Pawlicki, lecz Australijczyk poza zasięgiem rywali.

2
P. Dudek 2
M. Fricke 1
K. Kasprzak 0
Ch. Holder 3

Najlepiej ze startu Holder, który wykorzystuje dobry moment startowy i wychodzi na prowadzenie. Za nim Dudek, a Kasprzak z tyłu. Bieg bez większej historii i emocji, choć błędy na dystansie popełniał Fricke, czego nie potrafił wykorzystać Kasprzak.

3
R. Tungate 1
M. Janowski 2
S. Masters 0
B. Zmarzlik 3

Polacy zdecydowanie lepiej wyszli spod taśmy. Zmarzlik szeroko pomknął po trzy punkty, Janowski trzymał się bardziej kurczowo krawężnika. Tungate ścigał "Magica", ale znalazł sposobu, by go wyprzedzić.

4
J. Doyle 3
P. Dudek 2
N. Morris 1
K. Kasprzak 0

Świetny start Doyle'a, który wykorzystuje pierwsze pole startowe. Za Mistrzem Świata duet Polaków, choć Kasprzaka wyprzedza Nick Morris na drugim okrążeniu.

5
M. Janowski 1
Ch. Holder 3
B. Zmarzlik 0
M. Fricke 2

Ciasno w pierwszym łuku i choć wydawało się, że Polacy dobrze wyszli ze startu, Australijczycy na dwóch pierwszych pozycjach. Fricke popełnił błąd, lecz Janowski nie wykorzystał tego. Zmarzlik nie liczył się w walce o punkty.

6
Prz. Pawlicki 1
R. Tungate 2
J. Hampel 3
S. Masters U

Tungate wyskoczył spod taśmy, lecz na wyjściu z pierwszego łuku upadł Masters. Australijczyk podniósł się z toru i opuścił pilski owal, a z przodu Tungate pokazuje plecy Polakom. Hampel dwoił się i troił, by wyprzedzić rywala i uczynił to fantastycznym manewrem na ostatnim wirazu!

7
B. Zmarzlik 3
N. Morris 2
M. Janowski 0
J. Doyle 1

Bardzo dobrze Polacy, ale błąd popełnił Janowski i stracił swoją drugą pozycję.

8
M. Fricke 2
J. Hampel 3
Ch. Holder 0
Prz. Pawlicki 1

Kapitalnie spod taśmy Hampel. Pawlicki przedzielił australijski duet, odpierając ataki Chrisa Holdera.

9
K. Kasprzak 2
S. Masters 0
P. Dudek 3
R. Tungate 1

W pierwszej odsłonie, nierówny start. Krzysztof Kasprzak otrzymuje ostrzeżenie od sędziego.

W powtórce Dudek dobrze ze startu, a przy krawężniku dołącza do niego Kasprzak. Pewne, podwójne zwycięstwo Polaków.

10
Ch. Holder 1
Prz. Pawlicki 0
J. Doyle 2
M. Janowski 3

Pawlicki ruszył się na starcie i otrzymał od sędziego ostrzeżenie.

W drugiej odsłonie, cała czwórka równo, lecz to Australijczycy wyszli na podwójne prowadzenie. Ale kapitalnie pojechał Janowski, przy krawężniku mijając obu rywali.

11
S. Masters 0
B. Zmarzlik 2
M. Fricke 1
P. Dudek 3

Nierówny start, Fricke jednak sam się ukarał i sędzia nie przerwał biegu. Polacy bez problemów dowieźli pięć punktów.
 

12
J. Doyle 1
K. Kasprzak 2
Ch. Holder 0
J. Hampel 3

Polacy dobrze ze startu, zamknęli Australijczyków i objęli podwójne prowadzenie.

13
K. Kasprzak 3
S. Masters 1
Prz. Pawlicki 0
N. Morris 2

Przemysław Pawlicki ewidentnie dziś się męczył na pilskim torze, przegrywając z najsłabszymi dzisiejszego dnia Australijczykami.

14
M. Fricke 1
M. Janowski 2
R. Tungate 0
B. Zmarzlik 3

Zmarzlik świetnie na pierwszym łuku przejechał po płocie, wyprzedzając jednego i drugiego rywala, dołączając do Janowskiego i obejmując podwójne prowadzenie.

15
J. Hampel 3
J. Doyle 2
P. Dudek 0
Ch. Holder 1

Holder miał szansę założyć Dudka, ale ten się nie dał. Jednak zielonogórzanin za chwilę dał się wyprzedzić obu rywalom. Dudek szukał sposobu na przedzielenie australijskiej pary, atakował po szerokiej i przy krawężniku, ale bezskutecznie.

Najświeższe komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
DOŁĄCZ DO ROZMOWY Zaloguj
REKLAMAeWinner Banner BOX

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

do góry strony