REKLAMAeWinner Banner

Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Zakończona
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma Miejsce
1 M. Zagar 3 0 0 3 3 0   9  
2 P. Pawlicki 1 0 1 W 1     3  
3 T. Woffinden 2 0 2 3 3 2 3 15  
4 J. Doyle W 2 T 1 2     5  
5 K. Kasprzak 3 3 W 1 0     7  
6 M. Janowski 1 1 2 3 1 2 2 12  
7 P. Dudek 2 2 1 2 3 0   10  
8 C. Cook 0 1 1 0 0     2  
9 N. Pedersen 1 1 D W -     2  
10 A. Łaguta 3 3 3 0 1 3 0 13  
11 F. Lindgren 2 3 3 1 3 3 1 16  
12 G. Hancock 0 3 2 1 2     8  
13 Ch. Holder 2 2 2 3 0 1   10  
14 B. Zmarzlik 3 2 3 0 1 1   10  
15 E. Sajfutdinow 0 1 3 2 2     8  
16 N. K. Iversen 1 0 1 2 0     4  
17 M. Drabik 0 2           2  
18 B. Smektała 2             2  

Krzysztof Kasprzak otrzymał przechodnią dziką kartę na 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, która odbędzie się 12 maja 2018 roku. 34-letni zawodnik regularnie jeździł w przeszłości z wolnym numerem w cyklu FIM SGP. W sezonach 2016 i 2017 Kasprzak dostawał dziką kartę na Grand Prix w Gorzowie (odpowiednio zajmował 9 i 12 miejsca). Sezon 2015 był natomiast dla niego ostatnim jako pełnoprawnego uczestnika w cyklu Grand Prix. Zajął wtedy 15 miejsce z dorobkiem 45 punktów. Miał wówczas okazję startować w GP Polski w Warszawie (11 miejsce i 3 punkty).

Przez wiele lat Kasprzak był silnym punktem reprezentacji Polski, z którą aż sześć razy zdobywał Drużynowy Puchar Świata (2005, 2007, 2009, 2011, 2013 i 2016). W swoim dorobku medalowym ma również złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (2005) i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski (2014). Zawodnikami rezerwowymi podczas 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym będą Maksym Drabik (17) i Bartosz Smektała (18).

Obecność Craiga Cooka w cyklu Grand Prix to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń dla brytyjskiego żużla w ostatnich latach. Według samego zawodnika, narodziny córki mogą mu bardzo pomóc w osiągnięciu solidnego rezultatu.

Czytaj więcej: TUTAJ

Marek Cieślak o przygotowaniu toru przez Ole Olsena: „Jestem przekonany, że zrobi to perfekcyjnie”. Więcej przeczytasz TUTAJ.

– W tym sezonie wreszcie ktoś musi dołączyć do mnie i do Tomka Golloba i zdobyć złoto dla Polski. Ile można czekać? A nasi wspaniali kibice tracą cierpliwość – mówi Jerzy Szczakiel, polski mistrz świata z 1973 roku.

Czytaj więcej: TUTAJ.

W środę tor na PGE Narodowym przeszedł test. W turnieju par zaplecza młodzieżowej reprezentacji Polski wygrał duet Patryk Rolnicki – Daniel Kaczmarek.

Wyniki zawodów znajdą Państwo TUTAJ. Uczestnicy testu na PGE Narodowym są zadowoleni i zapowiadają wielkie ściganie, a skrót turnieju można znaleźć TUTAJ.

Tai Woffinden podkreśla, że faktycznym rozpoczęciem sezonu będzie dla niego sobotnia runda Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, która rozpocznie się o godzinie 19:00 na PGE Narodowym.

Czytaj więcej: TUTAJ.

Patryk Dudek: Wiele rzeczy było dla mnie i mojego teamu nowych, żeby ścigać się w serii Grand Prix trzeba mieć dobrze zorganizowaną logistykę, sprzęt, motocykle, podróże. To wielkie poświęcenie, ale sporo nauczyłem się w ostatnim sezonie i myślę, że ostateczny efekt nie był zły! Nie wiem, czy to była niespodzianka, ale wiele się nauczyłem i myślę, że w tym roku będę mądrzejszy - stwierdził 25-latek, który w ubiegłym roku musiał uznać wyższość jedynie Jasona Doyla.

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Ten turniej jest inny niż wszystkie, w najlepszym tego znaczeniu. Klimat, atmosfera i ogrom stadionu robią swoje. Nigdzie indziej na świecie zawodnicy nie doświadczają takiej magii. Od siebie dodam, że zacząłem jeździć na żużlu właśnie dla takich chwil, jakie przeżywamy na Narodowym - powiedział Maciej Janowski, który przyznał także że ściganie się przy takiej publiczności, jest czymś wyjątkowym.

Więcej - TUTAJ.

Tak wyglądał park maszyn na kilka chwil przed rozpoczęciem piątkowego treningu. Tłoczno!


Nicki Pedersen ewidentnie cierpiał podczas treningu piątkowego. Duńczyk nie wykorzystał wszystkich możliwości przejazdu po warszawskim owalu. Więcej zdjęć z treningu przed BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix dostępne jest TUTAJ.

O planach rozegrania jednej z rund walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu, na Stadionie Narodowym w stolicy Polski, mówiono od oddania do użytku tego malowniczego obiektu. To, o czym spekulowano kilka lat wcześniej, znalazło potwierdzenie w kalendarzu na sezon 2015, kiedy to właśnie w Warszawie najlepsi żużlowcy zainaugurowali zmagania o prymat na świecie.

Więcej w artykule Stanisława Wrony, który dostępny jest TUTAJ.

W tych zawodach z dziką kartą wystąpi zawodnik, który kilka lat temu rządził i dzielił w turnieju, walcząc o złoty medal w klasyfikacji generalnej.

Kto to taki? Sprawdźcie TUTAJ.

Przewrót wśród faworytów? - co mówią statystyki przed GP w Warszawie? Sprawdziliśmy jak każdy z uczestników GP Polski spisywał się w pierwszym miesiącu żużlowej rywalizacji.

Przeczytaj więcej TUTAJ.

 

1
M. Zagar 3
Prz. Pawlicki 1
T. Woffinden 2
J. Doyle W

Zagar z Pawlickim równo ze startu, Słoweniec wypchnął Polaka, na czym skorzystał Woffinden. Na drugim łuku ciasno, Doyle wchodził pod Pawlickiego, który zaś zahaczył o Woffindena. Australijczyk wykluczony z powtórki.

W powtórce wydawało się, że Pawlicki ruszył się przed startem, lecz sędzia nie przerwał wyścigu. Świetny pojedynek Polaka z Woffindenem o dwa punkty, a z przodu po trójkę pomknął niezagrożenie Zagar.

Warto dodać, że dziś po raz pierwszy w Warszawie rozgrywamy zawody przy otwartym dachu!

2
K. Kasprzak 3
P. Dudek 2
M. Janowski 1
C. Cook 0

Janowski ruszał się przed startem, ale że sam się ukarał, sędzia nie przerwał wyścigu. Polak na dystansie uporał się z Cookiem. Z przodu Kasprzak przed Dudkiem, którego Janowski jeszcze postraszył na ostatnim łuku.

3
A. Łaguta 3
F. Lindgren 2
N. Pedersen 1
G. Hancock 0

Kolejny raz zawodnik próbował oszukać sędziego, a był to Greg Hancock. Amerykanin upadł na wyjściu z pierwszego biegu, lecz po chwili wstał i kontynuował jazdę. Zdecydowany triumf Artioma Łaguty.

4
E. Sajfutdinow 0
B. Zmarzlik 3
N. K. Iversen 1
Ch. Holder 2

Zmarzlik świetnie przyciął na pierwszym łuku, wykorzystując odejście od krawężnika Sajfutdinowa. Rosjanin kompletnie się pogubił w tym biegu, spadając na ostatnie miejsce. A Zmarzlik musiał uważać na szalającego Holdera.

5
Ch. Holder 2
M. Zagar 0
K. Kasprzak 3
N. Pedersen 1

Kasprzak dobrze ze startu, założył się na Holdera i wyszedł na prowadzenie. Z tyłu Holder i Pedersen walczyli o dwa punkty, a dopiero w drugiej fazie biegu do walki o punkt włączył się Zagar.

6
B. Zmarzlik 1
A. Łaguta 3
Prz. Pawlicki 0
M. Janowski 2

Janowski wystrzelił z czwartego pola startowego, napędził się po szerokiej i objął prowadzenie. Ale Łaguta fantastycznie pojechał na drugim łuku, wyprzedzając Zmarzlika i Janowskiego.

7
F. Lindgren 3
E. Sajfutdinow 1
P. Dudek 2
T. Woffinden 0

Dudek minimalnie drgnął na starcie, choć sędzia trzymał naprawdę długo. Daleko z przodu Lindgren, a Polak musiał się nieco napracować, by wywalczyć dwójkę.

8
J. Doyle 2
C. Cook 1
G. Hancock 3
N. K. Iversen 0

Nierówny start z winy Craiga Cooka. Powtórka w czteroosobowym składzie.

W powtórce Hancock wygrał start. Doyle z problemami w pierwszym łuku, ale wychodzi na drugie miejsce, będąc zmuszonym uważać na Cooka.

9
M. Janowski 2
N. K. Iversen 1
F. Lindgren 3
M. Zagar 0

Janowski wykorzystał pierwsze pole startowe i uciekł po trzy punkty, lecz na ostatnim łuku Lindgren wyprzedza polskiego zawodnika, a z tyłu, również na ostatnich metrach Iversen wyrwał punkt Zagarowi.

10
G. Hancock 2
K. Kasprzak W
E. Sajfutdinow 3
Prz. Pawlicki 1

Fatalny upadek na pierwszym łuku Kasprzaka i Sajfutdinowa, który z pełnym impetem uderzyli w bandę.

W drugiej odsłonie biegu Hancock przyklejony do krawężnika, a po szerokiej napędza się Sajfutdinow. Rosyjsko-amerykańska walka o zwycięstwo, a niestety kompletnie nie liczył się Pawlicki.

11
C. Cook 1
N. Pedersen D
T. Woffinden 2
B. Zmarzlik 3

Zmarzlik poza zasięgiem rywali, a Pedersen na ostatnim łuku odpuścił jazdę.

12
Ch. Holder 2
M. Drabik 0
A. Łaguta 3
P. Dudek 1

Dudek już na wejściu w łuk upada i bieg zostaje przerwany.

W drugiej odsłonie ruszał się Doyle, a wstrzelił się w start Łaguta. Powtórki wykazały, że i Australijczyk i Rosjanin dotknęli taśmy! Arbiter wykluczył z powtórki Doyle'a, za którego pojedzie Drabik.

W powtórce Drabik mocno przeszkodził Dudkowi, który zrewanżował się niejako młodemu zawodnikowi na kolejnym wirażu. Artiom jak na razie poza zasięgiem rywali.

13
P. Dudek 2
G. Hancock 1
B. Zmarzlik 0
M. Zagar 3

Dudek na prowadzenie z pierwszego pola, a z tyłu niestety w tym wyścigu Zmarzlik. Niestety dla biało-czerwonych, Zagar poradził sobie z Dudkiem.

14
B. Smektała 2
Ch. Holder 3
C. Cook 0
F. Lindgren 1

Drugi raz Pawlicki otrzymuje ostrzeżenie za nierówny start, a to oznacza wykluczenie Polaka z biegu. Smektała w miejsce Pawlickiego.

Spore odległości między zawodnikami, ale spora niespodzianka w wykonaniu Smektały!

15
N. K. Iversen 2
T. Woffinden 3
A. Łaguta 0
K. Kasprzak 1

Łaguta traci pierwsze w tym turnieju punkty!

16
N. Pedersen W
M. Janowski 3
J. Doyle 1
E. Sajfutdinow 2

Sajfutdinow kapitalnie się napędzał po szerokiej i bardzo szybko uporał się z Pedersenem. Na drugim łuku pociągnęło Duńczyka, który uderzył w bandę i upadł na tor.

W powtórce Janowski wykorzystał wewnętrzne pole startowe. Dziś sporo punktów potracił Jason Doyle, dla którego to nie jest udany turniej.

Nicki Pedersen wycofał się z dalszej rywalizacji! Wobec tego w osiemnastym biegu w czerwonym kasku wystartuje Maksym Drabik.

17
M. Zagar 3
C. Cook 0
A. Łaguta 1
E. Sajfutdinow 2

Cook z problemami na pierwszym łuku. Zagar wychodzi na prowadzenie, a na drugim okrążeniu rzuca się w pogoń Sajfutdinow.

18
M. Drabik 2
Prz. Pawlicki 1
P. Dudek 3
N. K. Iversen 0

Dudek najlepiej spod taśmy, a za jego plecami dwójka rodaków. Iversen z tyłu, choć naciskał na Iversena. Miał jednak problemy z płynną jazdą.

19
T. Woffinden 3
G. Hancock 2
Ch. Holder 0
M. Janowski 1

Janowski musiał się nieco nakombinować i namęczyć, aby zdobyć punkt w starciu z trójką jeźdźców Monstera. Polakowi udało się uporać tylko z Holderem.

19
T. Woffinden 3
G. Hancock 2
Ch. Holder 0
M. Janowski 1

Janowski musiał się nieco nakombinować i namęczyć, aby zdobyć punkt w starciu z trójką jeźdźców Monstera. Polakowi udało się uporać tylko z Holderem.

20
K. Kasprzak 0
B. Zmarzlik 1
F. Lindgren 3
J. Doyle 2

Kasprzak odpuścił na ostatnim okrążeniu

Za kilka chwil losowanie obsady półfinałów, tymczasem tak prezentuje się tabela od miejsc 9 do 18.

9. Emil Sajfutdinow (Rosja) - (0,1,3,2,2) 8
10. Greg Hancock (USA) - (0,3,2,1,2) 8
11. Krzysztof Kasprzak (Polska) - (3,3,W,1,0) 7
12. Jason Doyle (Australia) - (W,2,T,1,2) 5
13. Niels K. Iversen (Dania) - (1,0,1,2,0) 4
14. Przemysław Pawlicki (Polska) - (1,0,1,W,1) 3
15. Bartosz Smektała (Polska) - (2) 2
16. Maksym Drabik (Polska) - (0,2) 2
17. Craig Cook (Wielka Brytania) - (0,1,1,0,0) 2
18. Nicki Pedersen (Dania) - (1,1,D,W,-) 2

21
F. Lindgren 3
P. Dudek 0
Ch. Holder 1
M. Janowski 2

Polacy przespali start, ale Janowski z Dudkiem szybko wyprzedzają Lindgrena. Na drugim okrążeniu obu Polaków jednak pociągnęło, a więcej stracił Dudek, który odpadł z dalszej rywalizacji.

22
A. Łaguta 3
T. Woffinden 2
M. Zagar 0
B. Zmarzlik 1

Łaguta z Woffindenem twardo o zwycięstwo, a z tyłu ostro Zmarzlik chciał wejść pod Woffindena, ale tylko na tym stracił.

Zmarzlika podniosło na ostatniej prostej i upadł za linią mety.

23
F. Lindgren 1
A. Łaguta 0
T. Woffinden 3
M. Janowski 2

Łaguta świetnie ze startu, a Janowski napędza się po szerokiej, przycinając do krawężnika i obejmuje prowadzenie. Szybki jest jednak Woffinden, ale popełnia błędy. Kapitalna walka Janowskiego z Janowskim, a z tyłu Łaguta traci trzecie miejsce. Anglik triumfuje!

Najświeższe komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
DOŁĄCZ DO ROZMOWY Zaloguj
REKLAMAeWinner Banner BOX

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

do góry strony