REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Euro Finannce Polonia Piła - Orzeł Łódź

Zakończona

49:41

Euro Finannce Polonia Piła
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
9 T. Gapiński 1* 3 3 2 2*     11+2
10 A. Cyfer 2 1 2* 3 3     11+1
11 R. Okoniewski 3 0 3 3 1*     10+1
12 P. Łaguta 1 2 D 0       3
13 T. Jonasson 3 1 2 3 2     11+1
14 P. Staniszewski U 0 0         0
15 P. Fajfer 2 1 0         3
Trener: Janusz Michaelis
Orzeł Łódź
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1 N. Kościuch 3 3 3 1* 0     10+1
2 A. Łoktajew 0 1 1 0       2
3 R. Tungate 0 1 T 1       2
4 J. Grajczonek 2 3 1 1* 1     8+1
5 H. Andersen 2 2 2 3 3     12
6 M. Błażykowski 1 0           1
7 J. Miśkowiak 3 0 0 1 2 0   6
Trener: Janusz Ślączka

Paweł Łaguta zadebiutuje dziś w barwach pilskiej Polonii. Młody Rosjanin już jakiś czas temu został przedstawiony jako zawodnik tego klubu, lecz dopiero w ostatnim czasie Polski Związek Motorowy zatwierdził go do startów w Nice 1. Lidze Żużlowej. Rosyjski żużlowiec zastąpi Chrisa Harrisa, który będzie się ścigał w Glasgow w barwach tamtejszych Tygrysów.

Potwierdzono składy obu drużyn. Bez zmian w porównaniu do awizowanych zestawień. Ekipę prowadzoną przez Janusza Michaelisa uzupełni pod numerem czternastym - Paweł Staniszewski.

1
N. Kościuch 3
T. Gapiński 1
A. Łoktajew 0
A. Cyfer 2

Kościuch wystrzelił spod taśmy, wychodząc na prowadzenie. Za jego plecami para Polonii Piła, która idealnie ustawiła się w duet i tym samym Łoktajew miał problem ich przedzielić.

2
P. Fajfer 2
M. Błażykowski 1
P. Staniszewski U
J. Miśkowiak 3

Miśkowiak najszybciej z czwartego pola. Na wejściu w drugi łuk o motocykl Błażykowskiego zahaczył Staniszewski, który upadł na tor. Junior gospodarzy podniósł się szybko z toru i zbiegł z motocyklem na murawę.

3
R. Okoniewski 3
R. Tungate 0
P. Łaguta 1
J. Grajczonek 2

Grajczonek najlepiej spod taśmy, a na pierwszym łuku Łaguta wyprzedził Tungate'a. Z przodu Okoniewski próbował odebrać indywidualne zwycięstwo rywalowi i na prostej rozpoczynającej ostatnie okrążenie przeprowadził skuteczny atak.

4
H. Andersen 2
P. Fajfer 1
J. Miśkowiak 0
T. Jonasson 3

Jonasson kapitalnie z czwartego pola, a chwilę później dołączył do niego Fajfer. Andersen jednak szybko uporał się z juniorem gospodarzy.

Po trzecim biegu między Pawłem Łagutą a Rohanem Tungate'em nieco zaiskrzyło i obaj zawodnicy zaczęli sobie wyjaśniać jazdę Rosjanina, który widząc Australijczyka zablokował mu tor jazdy. Sędzia zdecydował się ukarać Tungate'a ostrzeżeniem.

5
P. Łaguta 2
N. Kościuch 3
R. Okoniewski 0
A. Łoktajew 1

Łaguta wygrał start, a Kościuchowi nie udało się na niego założyć na pierwszym łuku. Młody Rosjanin musial uważać na napędzającego się Kościucha, ale Rosjanin na trzecim okrążeniu dał się wyprzedzić.

6
R. Tungate 1
T. Jonasson 2
J. Grajczonek 3
P. Staniszewski 0

Goście najlepiej rozegrali pierwszy łuk i wyszli na podwójne prowadzenie. Jonasson jednak wcisnął się między zawodników Orła i udało mu się ich przedzielić.

7
T. Gapiński 3
H. Andersen 2
A. Cyfer 1
M. Błażykowski 0

Gapiński wypycha Andersena na wejściu w pierwszy łuk. Wydawało się, że gospodarze wyjdą na 5:1, ale Andersen wszedł pod Cyfera i był to skuteczny atak.

8
T. Jonasson 2
A. Łoktajew 1
P. Fajfer 0
N. Kościuch 3

Jonasson wykorzystał pierwsze pole startowe. Szybko w pogoń za nim rzucił się Kościuch, przed którego atakami skutecznie bronił się szwedzki zawodnik gospodarzy. Kapitalna walka, do samego końca Kościuch nie odpuszczał. Dopiero powtórki telewizyjny zadecydowały o tym, komu przyznać trzy punkty. Minimalnie Kościuch lepszy!

9
J. Grajczonek 1
A. Cyfer 2
R. Tungate (T) | J. Miśkowiak 0
T. Gapiński 3

Rohan Tungate dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki! W jego miejsce Jakub Miśkowiak.

W drugiej odsłonie tego biegu, bardzo dobry start gospodarzy, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Na drugim okrążeniu Grajczonek poczęstowany sporą ilością szprycy, która wyhamowała go dość mocno. Australijczyk nie zamierzał odpuszczać i próbował przedzielić rywali, ale bezskutecznie.

10
J. Miśkowiak 1
R. Okoniewski 3
H. Andersen 2
P. Łaguta D

Nim taśma poszła do góry, Łaguta zanotował defekt motocykla i zszedł na murawę. Z przodu, Okoniewski przed dwójką zawodników Orła Łódź.

11
A. Cyfer 3
A. Łoktajew 0
T. Jonasson 2
R. Tungate 1

Cyfer i Jonasson na podwójne prowadzenie wyszli już niemalże ze startu. Gospodarzy ścigać próbował Tungate, ale Jonasson mu odjechał.

12
J. Miśkowiak 2
P. Staniszewski 0
N. Kościuch 1
R. Okoniewski 3

Szybka reakcja trenera Ślączki, który może stosować rezerwę taktyczną. Jakub Miśkowiak w miejsce Mateusza Błażykowskiego.

Miśkowiak wykorzystuje pole najbliżej wewnętrznej i obejmuje prowadzenie. Okoniewski na drugim łuku wjeżdża pod Miśkowiaka, a ten dał się wyprzedzić. Miśkowiak próbował jeszcze odrobić dystans, ale bezskutecznie.

13
P. Łaguta 0
J. Grajczonek 1
T. Gapiński 3
H. Andersen 2

Łaguta wygrywa start, a po szerokiej napędził się Gapiński. Napędził się Andersen, który szybko uporał się z Rosjaninem, a następnie z Gapińskim. Łagutę wyprzedza także Grajczonek.

W Pile do zakończenia spotkania zostały dwa ostatnie, decydujące biegi. Krok od ligowego zwycięstwa jest Euro Finannce Polonia. To jednak nie koniec ligowego ścigania dzisiaj, bowiem o 19:30 startuje mecz PGE Ekstraligi w Toruniu, gdzie Get Well zmierzy się z Fogo Unią Leszno. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację na żywo z Motoareny, która będzie dostępna TUTAJ.

14
J. Miśkowiak 0
A. Cyfer 3
J. Grajczonek 1
T. Gapiński 2

Ciasno w pierwszym łuku, ale to gospodarze wychodzą na podwójne prowadzenie. Cyfer objął prowadzenie, za nim do mety pomknął Gapiński. Grajczonek robił wszystko, aby w końcówce Gapiński oglądał jego plecy, lecz nie udało mu się to. Polonia wygrywa drugi mecz w tym sezonie, a trwa niemoc Orła.

15
R. Okoniewski 1
N. Kościuch 0
T. Jonasson 2
H. Andersen 3

Świetna walka Jonassona z Andersenem o zwycięstwo w tym wyścigu. Wmieszał się w to jeszcze Okoniewski, który wyprzedził Kościucha.

Najświeższe komentarze
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
DOŁĄCZ DO ROZMOWY Zaloguj

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

do góry strony