Informacje o RODO

Drogi Użytkowniku,

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO). W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. W dalszej części dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

O czym mówimy?
O danych osobowych, które zbierane są podczas korzystania ze sportowego serwisu informacyjnego www.speedwaynews.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Kto jest administratorem?
Administratorem Twoich danych jest właściciel sportowego serwisu informacyjnego speedwaynews.pl, czyli IBO Media (szczegółowe dane dostępne tut­aj).

W jakim celu przetwarzamy Twoje dane osobowe?
Dane osobowe przetwarzamy zgodnie z naszą polityką prywatności. Informacje zbierane są w celach statystycznych, analitycznych, ułatwiają rozbudowę i modyfikację Serwisu, pomagają zapewnić bezpieczeństwo korzystania z Serwisu oraz pokazywać reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań.

Komu je udostępniamy?
Twoje dane udostępniamy jedynie zgodnie z obowiązującymi przepisami, a zatem podmiotom z którymi współpracujemy (podwykonawcom) oraz na wezwania prokuratury, policji, sądów i instytucji pokrewnych (na podstawie stosownych przepisów).

Jakie dane zbieramy?
Gdy korzystasz z naszego Serwisu jako niezarejestrowany użytkownik zbieramy informacje o:

  • Twoich zachowaniach online w trakcie przeglądania naszego serwisu,
  • kliknięciu w którąś z naszych reklam,
  • wszelkich urządzeniach, z których korzystasz w celu uzyskania dostępu do naszego Serwisu (w tym np. adres IP providera internetowego, nazwę systemu operacyjnego, typ przeglądarki, adres strony internetowej z której Cię przekierowano na naszą stronę internetową, data i godzina korzystania z Serwisu).
  • Informacje przekazywane przez przeglądarkę nie pozwalają na identyfikację użytkownika.

 

Gdy korzystasz z naszego Serwisu jako zarejestrowany użytkownik zbieramy dodatkowo dane identyfikujące Ciebie, w tym: adres e-mail, Twój adres IP, dane logowania do twojego konta, takie jak nazwa użytkownika i hasło, które sam wybrałeś, ew. Twoje imię i nazwisko jeśli podałeś je podczas rejestracji.

Gdy korzystasz z naszego Serwisu jako użytkownik VIP, przechowujemy dodatkowo informacje o Twoich zamówieniach (daty zakupu abonamentu VIP i jego wygaśnięcia).

Gdy jesteś zwycięzcą w konkursie organizowanym na naszym fanpage na Facebooku: przechowujemy dane osobowe podawane przez Ciebie w celu przekazania nagrody (tj. imię i nazwisko, nazwa użytkownika, dane kontaktowe, takie jak adres do przesłania nagrody)

Jak długo będziemy korzystać z Twoich danych?
Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe nie dłużej, niż jest to konieczne. Okres ten uzależniony jest od:

  • powodu dla którego je zbieraliśmy,
  • regulacji prawnych, które ewentualnie narzucają nam obowiązek ich przechowywania
  • daty kiedy je zgromadziliśmy,
  • potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i nam.

 

Jakie są Twoje prawa względem tych danych?
Masz prawo przeglądania, aktualizacji, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych, które przekazujesz nam za pośrednictwem naszego serwisu. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?
Przede wszystkim przetwarzamy Twoje dane w celu świadczenia Ci usług (dane te są niezbędne do wykonania umów o świadczenie usług). Ponadto podstawą prawną zbierania danych niezbędnych do zarządzania i usprawniania naszych usług, zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz analiza statystyczna, jest tzw. prawnie uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach handlowych, w tym profilowanie odbywa się na podstawie Twojej zgody.

Pozostałe informacje:
Pamiętaj, że bardzo dbamy o ochronę i bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego wybraliśmy naszym zdaniem najbezpieczniejsze miejsce do ich przechowywania (korzystamy z zagranicznych serwerów). Masz prawo wnieść skargę na przetwarzanie Twoich danych osobowych do organu nadzorczego ds. ochrony danych osobowych na temat tego w jaki sposób wykorzystaliśmy Twoje dane osobowe. Dane kontaktowe organu nadzorczego: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO), ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. +48 22 53 10 300, e-mail: kancelaria@giodo.gov.pl; strona internetowa: http://www.giodo.gov.pl/.

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

do góry strony