Znamy już komplet 48 zawodników, którzy wezmą udział 25 maja na trzech torach w eliminacjahc do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Tym samym znamy także nominowanych reprezentantów Polski.
Polaków do rund eliminacyjnych wyłonić miał finał Srebrnego Kasku, lecz nie udało się go rozegrać w planowanym terminie. Ostatecznie najpewniej dokonano nominacji i wobec tego Polski Związek Motorowy powołał: Maksyma Drabika (Pardubice), Dominika Kuberę (Stralsund) oraz Wiktora Lamparta i Rafała Karczmarza (Kraków).
Lista startowa 1. rundy eliminacyjnej IMŚJ w Pardubicach:
1. Michael Härtel (Niemcy)
2. Steven Goret (Francja)
3. Artiom Trofimow (Łotwa)
4. Maksym Drabik (Polska)
5. Alexander Woentin (Szwecja)
6. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
7. Petr Chlupáč (Czechy)
8. Jaimon Lidsey (Australia)
9. Jernej Hriberšek (Słowenia)
10. Lukas Baumann (Niemcy)
11. Jan Kvěch (Czechy)
12. Arsłan Fajzulin (Rosja)
13. Jonas Jeppesen (Dania)
14. Robert Lambert (Wielka Brytania)
15. Marko Lewiszyn (Ukraina)
16. David Pacalaj (Słowacja)
17. Pavel Čermák (Czechy)
18. Jan Macek (Czechy)
Lista startowa 2. rundy eliminacyjnej IMŚJ w Stralsund:
1. Luke Becker (USA)
2. Nick Škorja (Słowenia)
3. Daniel Klima (Czechy)
4. Tim Sørensen (Dania)
5. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania)
6. Lukas Fienhage (Niemcy)
7. Dominik Kubera (Polska)
8. Matthew Gilmore (Australia)
9. Broc Nicol (USA)
10. Drew Kemp (Wielka Brytania)
11. Gaétan Stella (Francja)
12. Dominik Möser (Niemcy)
13. Christoffer Selvin (Szwecja)
14. Frederik Jakobsen (Dania)
15. Roman Lachbaum (Rosja)
16. Timi Salonen (Finlandia)
17. Leon Arnheim (Niemcy)
18. Ben Ernst (Niemcy)
Lista startowa 3. rundy eliminacyjnej IMŚJ w Krakowie:
1. Patrick Hansen (Dania)
2. Jordan Stewart (Australia)
3. Andrei Popa (Rumunia)
4. Gleb Czugunow (Rosja)
5. Oleg Michaiłow (Łotwa)
6. Wiktor Lampart (Polska)
7. Niels Oliver Wessell (Niemcy)
8. Philip Hellström-Bängs (Szwecja)
9. Dennis Fazekas (Węgry)
10. Rafał Karczmarz (Polska)
11. Andrij Rozaluk (Ukraina)
12. Filip Hjelmland (Szwecja)
13. Patrik Mikel (Czechy)
14. Niklas Säyriö (Finlandia)
15. Steven Labouyrie (Francja)
16. Davis Kurmis (Łotwa)
17. Michał Gruchalski (Polska)
18. Wiktor Trofimow (Polska)
źródło: FIM / inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!