W niedzielne popołudnie na Słowacji rozegrano coroczny turniej - Zlatá prilba SNP. Kibice, zgromadzeni na stadionie w Žarnovicy, mogli oglądać dwóch reprezentantów Polski.
Przed zawodami doszło do dwóch zmian w obsadzie. Na zawody nie przyjechał ostatecznie Martin Vaculik, z kolei Stanisław Burza zastąpił Denisa Stojsa pod numerem dwunastym. Nasi zawodnicy pojechali przyzwoicie i zakwalifikowali się do półfinałów, w którym jednak nie wystąpił Marcel Kajzer. Kapitan Power Duck Iveston PSŻ Poznań po upadku w rundzie zasadniczej wycofał się ze ścigania i udał się do szpitala na nastawienie barku, który wypadł ze swojego naturalnego miejsca.
Zawody wygrał Matic Ivačič, który stracił w całych zawodach ledwie punkt i w finale pokonał m.in. dwójkę Czechów – Jana Kvěcha i Ondřeja Smetanę, a za ich plecami do mety przyjechał Stanisław Burza.
Wyniki:
1. Matic Ivačič (Słowenia) (3,4,4,4) 15+1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Jan Kvěch (Czechy) (4,3,4,4) 15+1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale
3. Ondřej Smetana (Czechy) (2,4,3,3) 12+2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. Stanisław Burza (Polska) (2,4,4,4) 15+3. miejsce w półfinale + 1. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale
5. Nicolas Vicentin (Włochy) (0,1,3,4) 8+5. miejsce w półfinale + 2. miejsce w barażu + 5. miejsce w finale
6. Zdeněk Holub (Czechy) (3,4,4,4) 15+2. miejsce w półfinale + defekt w finale
—
7. Norbert Magosi (Węgry) (4,2,2,3) 11+wykluczenie w półfinale + 3. miejsce w barażu
8. Zdeněk Simota (Czechy) (4,2,3,3) 12+defekt w półfinale + 4. miejsce w barażu
9. Michal Škurla (Czechy) (1,2,3,3) 9+4. miejsce w półfinale + 5. miejsce w barażu
10. Marcel Kajzer (Polska) (4,3,1,U) 8 + ns w półfinale + ns w barażu
—
11-12. David Pacalaj (Słowacja) (1,3,2,2) 8
11-12. Jakub Valkovič (Słowacja) (3,1,2,2) 8
13. Michal Tomka (Słowacja) (2,3,1,1) 7
14 Martin Gavenda (Czechy) (3,1,0,D) 4
15. Patrik Mikel (Czechy) (0,0,2,2) 4
16. Ján Mihálik (Słowacja) (2,0,1,1) 4
17. Andrij Kobrin (Ukraina) (1,2,D,1) 4
17. Daniele Tessari (Włochy) (0,1,1,1) 3
18. Alessandro Milanesse (Włochy) (1,0,0,0) 1
Bieg po biegu:
1. Simota, Gavenda, Mihálik, Milanesse
2. Kajzer, Holub, Smetana, Pacalaj, Tessari
3. Kvěch, Ivačič, Tomka, Škurla, Vicentin
4. Magosi, Valkovič, Burza, Kobrin, Mikel
5. Smetana, Tomka, Kobrin, Gavenda
6. Holub, Kajzer, Škurla, Valkovič, Milanesse
7. Ivačič, Kvěch, Magosi, Tessari, Mihálik
8. Burza, Pacalaj, Simota, Vicentin, Mikel
9. Burza, Škurla, Valkovič, Tessari, Gavenda
10. Holub, Vicentin, Magosi, Mihálik
11. Kvěch, Simota, Pacalaj, Kajzer, Kobrin
12. Ivačič, Smetana, Mikel, Tomka, Milanesse
13. Ivačič, Magosi, Pacalaj, Kobrin, Gavenda
14. Holub, Simota, Burza, Tomka, Milanesse
15. Kvěch, Smetana, Valkovič, Tessari
16. Vicentin, Škurla, Mikel, Mihálik, Kajzer (U)
Półfinały:
17. Kvěch, Smetana, Burza, Škurla, Vicentin
18. Ivačič, Holub, Simota (D), Magosi (W), Kajzer (ns)
Bieg barażowy:
19. Burza, Vicentin, Magosi, Simota, Škurla
Bieg finałowy:
20. Ivačič, Kvěch, Smetana, Burza, Vicentin, Holub (D)
źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!