Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii - Robert Lambert wygrywa 2. finał Tauron Speedway Euro Championship na torze w niemieckim Guestrow! Młody żużlowiec w finale pokonał m.in. Leona Madsena i Mikkela Michelsena.
O sporym rozczarowaniu mogą mówić Polscy kibice, bowiem nasi zawodnicy w Guestrow pojechali dosyć słabo. Najlepszy z naszych zawodników – Jarosław Hampel zajął ósme miejsce, Krzysztof Kasprzak był jedenasty, a Piotr Pawlicki zdołał wyprzedzić tylko Maxa Dilgera, który pojawił się raz na torze i Josefa Franca, który nie przywiózł za swoimi plecami, choćby jednego rywala.
Hampel nadal utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, który ma 25 punktów i to mu daje trzy oczka przewagi nad Leonem Madsenem.
Wyniki:
1. Robert Lambert (Wielka Brytania) – (3,3,1,1,3) 11+1 miejsce w finale
2. Leon Madsen (Dania) – (3,0,3,3,3) 12+2 miejsce w finale
3. Mikkel Michelsen (Dania) – (3,1,2,1,3) 10+2 miejsce w barażu+3 miejsce w finale
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) – (3,3,2,2,1) 11+1 miejsce w barażu+4 miejsce w finale
5. Peter Kildemand (Dania) – (2,1,2,3,2) 10+3 miejsce w barażu
6. Kai Huckenbeck (Niemcy) – (2,1,1,3,2) 9+4 miejsce w barażu
7. Vaclav Milik (Czechy) – (0,3,3,0,2) 8
8. Jarosław Hampel (Polska) – (2,0,0,3,3) 8
9. Kevin Woelbert (Niemcy) – (1,2,3,2,0) 8
10. Andriej Kudriaszow (Rosja) – (0,2,2,2,2) 8
11. Krzysztof Kasprzak (Polska) – (1,0,3,2,D) 6
12. Andreas Jonsson (Szwecja) – (0,3,1,1,1) 5
13. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (2,2,1,0,D) 5
14. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – (T,2,0,1,1) 4
15. Piotr Pawlicki (Polska) – (1,1,0,0,1) 3
16. Max Dilger (Niemcy) – (1) 1
17. Josef Franc (Czechy) – (0,0,0,0,0) 0
18. Tobias Busch (Niemcy) – nie startował
Bieg po biegu:
1. Madsen, Lebiediew, Milik, Woelbert
2. Michelsen, Huckenbeck, Pawlicki, Kudriaszow
3. Sajfutdinow, Hampel, Kasprzak, Franc
4. Lambert, Kildemand, Dilger, Jonsson
5. Sajfutdinow, Lindbaeck, Huckenbeck, Madsen
6. Jonsson, Woelbert, Michelsen, Kasprzak
7. Milik, Kudriaszow, Kildemand, Hampel
8. Lambert, Lebiediew, Pawlicki, Franc
9. Madsen, Michelsen, Lambert, Hampel
10. Woelbert, Kildemand, Huckenbeck, Franc
11. Milik, Sajfutdinow, Jonsson, Pawlicki
12. Kasprzak, Kudriaszow, Lebiediew, Lindbaeck
13. Madsen, Kudriaszow, Jonsson, Franc
14. Hampel, Woelbert, Lindbaeck, Pawlicki
15. Huckenbeck, Kasprzak, Lambert, Milik
16. Kildemand, Sajfutdinow, Michelsen, Lebiediew
17. Madsen, Kildemand, Pawlicki, Kasprzak
18. Lambert, Kudriaszow, Sajfutdinow, Woelbert
19. Michelsen, Milik, Lindbaeck, Franc
20. Hampel, Huckenbeck, Jonsson, Lebiediew (D)
Baraż (dla zawodników z miejsc 3-6):
21. Sajfutdinow, Michelsen, Kildemand, Huckenbeck
Finał:
22. Lambert, Madsen, Michelsen, Sajfutdinow
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!