REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Finały Speedway of Nations w Togliatti potwierdzone

Emil Sajfutdinow i Andriej Sawin

Emil Sajfutdinow i Andriej Sawin (fot. Patryk Kowalski)

W czwartek potwierdziły się informacje odnośnie organizacji finałów Speedway of Nations w kolejnym sezonie w rosyjskim Togliatti. Dwa turnieje, decydujące o podziale medali w tych parowych zmaganiach odbędą się 20 i 21 lipca.

O takim scenariuszu pisaliśmy jako pierwsi już przed kilkoma tygodniami. Informacje te mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Dzisiaj słowa te znalazły potwierdzenie na oficjalnej stronie cyklu Speedway Grand Prix. Do tej pory stadion im. Anatolija Stiepanowa, zawody rangi mistrzostw świata gościł corocznie przy okazji finałów w wyścigach motocyklowych na lodzie. Klasyczny speedway dotarł do Togliatti jednak już z większą, międzynarodową imprezą w ubiegłym sezonie, kiedy to w sierpniu 2017 roku odbył się tam turniej Speedway Grand Prix Challenge. Tym razem zaplanowano w tym mieście finały Monster Energy Speedway of Nations, a Rosjanie, jako gospodarze będą oczywiście rozstawieni. Przypomnijmy w tym miejscu, że to właśnie ta reprezentacja zwyciężyła zmagania w pierwszej w historii edycji tej rywalizacji, a miało to miejsce na początku czerwca bieżącego roku, we Wrocławiu.

Aby ułatwić finalistom odpowiednie przygotowanie logistyczne, półfinały odbędą się już 4 i 11 maja. Daty te, wraz z lokalizacjami będą jeszcze potwierdzone. Zadowolenia z faktu zaplanowania tak dużej imprezy w Rosji nie kryje dyrektor zarządzający BSI Speedway. – Od dawna chcieliśmy przenieść imprezę rangi mistrzostw świata, organizowaną przez Monster Energy, do Rosji. Po zwycięstwie tej reprezentacji w tegorocznych zmaganiach i pełnych sukcesów Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, to najlepszy czas, aby te turnieje odbyły się w Togliatti. Jest tam jeden z najlepszych torów do ścigania i jestem pewny, że będziemy świadkami świetnych akcji, w wykonaniu czołowych drużyn na świecie – mówi Torben Olsen.

Optymizm widać również w wypowiedziach gospodarzy obiektu, na którym rywalizuje miejscowy klub – Mega-Łada. – Dzięki wieloletniej, owocnej pracy, popularyzacji sportów motorowych w Rosji oraz specjalnemu wsparciu samorządu obwodu Samary i jego gubernatora, Dmitrija Azarowa, latem przyszłego roku nasz stadion będzie gospodarzem finałowych turniejów, w prestiżowych zmaganiach Speedway of Nations. W tym roku, po raz pierwszy w swojej historii reprezentacja Rosji zdobyła tytuł rangi mistrzostw świata, w rywalizacji drużynowej. Teraz czeka nas jeszcze ważniejszy obowiązek – zorganizowanie tego ważnego wydarzenia w Togliatti. Jestem pewny, że reprezentacje będą zadowolone ze ścigania, a kibice, którzy zjadą się z całego świata, docenią swój pobyt w tym mieście. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapisać nazwę Togliatti, w wielkiej historii światowego żużla – zapewnił prezydent Mega-Łady, Aleksiej Stiepanow.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1597 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl