Żużlowa Reprezentacja Polski - Reszta Świata (Rzeszów)

Bartosz Zmarzlik (fot. Patryk Kowalski)

Żużlowa Reprezentacja Polski od 2011 roku każdego sezonu rozgrywa minimum jedno, a ostatnimi czasy nawet po trzy czy cztery mecze towarzyskie z różnymi rywalami.

Żużlowa Reprezentacja Polski od 2011 roku każdego sezonu rozgrywa minimum jedno, a ostatnimi czasy nawet po trzy czy cztery mecze towarzyskie z różnymi rywalami. Bardzo częstym konkurentem dla teamu Marka Cieślaka jest ekipa Reszty Świata, z którą to w ostatnich latach biało-czerwoni rywalizowali aż sześciokrotnie: w Toruniu, Rybniku, Lublinie, Warszawie, Zielonej Górze oraz ostatnio na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Tym razem miejscem rywalizacji obu ekip będzie Rzeszów. Na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej obie drużyny spotkają się 22 kwietnia czyli w Lany Poniedziałek. Wiemy już, że w meczu wystąpią m.in. Antonio Lindbäck, Emil Sajfutdinow oraz Martin Vaculík. Pełne składy poznamy zapewne na początku kwietnia.

Jednym z bardzo poważnych kandydatów do występu w tym meczu jest nasz medialny podopieczni - Wiktor Lampart, który jest wychowankiem Stali Rzeszów, a obecny rok spędzi w PGE Ekstralidze w barwach Speed Car Motoru Lublin. - Chciałbym jak najlepiej zaprezentować się w tych dwóch pierwszych spotkaniach ekstraligowych i udowodnić, że stać mnie na dobre wyniki, co mogłoby zaprocentować występem przy ul. Hetmańskiej. Bardzo lubię się tutaj ścigać, zawsze się cieszę, gdy rzeszowscy kibice machają do mnie. Chętnie tu przyjeżdżam i wierzę, że będę mógł regularnie trenować, a także wystąpić w meczu reprezentacji Polski - powiedział młodszy z braci Lampartów.

Poinformowano także, iż kolejną legendą polskiego speedwaya, która zostanie dołączona do Galerii Sław będzie obecny trener kadry oraz forBET Włókniarza Częstochowa - Marek Cieślak.

Dotychczasowe mecze Żużlowej Reprezentacji Polski i Reszty Świata:
16.10.2011 (Toruń) - Polska vs Reszta Świata 47:44
12.10.2014 (Rybnik) - Polska vs Reszta Świata 40:50
10.10.2015 (Lublin) - Polska vs Reszta Świata 54:36
15.05.2016 (Warszawa) - Polska vs Reszta Świata 44:46
02.04.2017 (Zielona Góra) - Polska vs Reszta Świata 46:44
01.09.2018 (Chorzów) - Polska vs Reszta Świata 46:44

Awizowany skład Żużlowej Reprezentacji Polski:
9. Jarosław Hampel
10. Janusz Kołodziej
11. Maciej Janowski
12. Patryk Dudek
13. Bartosz Zmarzlik
14. Wiktor Lampart

Awizowany skład Reszty Świata:
1. Antonio Lindbaeck
2. Emil Sajfutdinow
3. Martin Vaculik
4. Gleb Czugunow
5. Nicki Pedersen
6. Niels Kristian Iversen


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4964 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl