REKLAMAeWinner Banner

Woffinden wykreślony z obsady GP Czech i GP Szwecji. Wiadomo, kto go zastąpi

Tai Woffinden

Tai Woffinden (fot. Jarosław Pabijan)

Kontuzjowany w wyniku piątkowego upadku Tai Woffinden nie wystąpi 15 czerwca podczas Grand Prix Czech w Pradze oraz 6 lipca podczas Grand Prix Szwecji w Hallstavik. Taką informację można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu.

Przypomnijmy – Brytyjczyk uderzył w drewnianą bandę na przeciwległej prostej toru w Lublinie po zderzeniu z Grigorijem Łagutą. Winnym tej sytuacji uznany został Rosjanin, ale to panujący mistrz świata ucierpiał bardziej. Zdiagnozowano u niego złamanie jednego z kręgów oraz łopatki, a także stłuczenie płuc. Oznacza to minimum miesiąc przerwy od żużla.

W tej sytuacji wykluczony jest rzecz jasna start zawodnika w trzeciej rundzie Grand Prix, która odbędzie się już za tydzień. Oficjalnie poinformowano, że jego miejsce 15 czerwca w Pradze zajmie kolega z Betard Sparty Wrocław, drugi rezerwowy cyklu – Max Fricke. Australijczyk prezentuje ostatnio zwyżkową tendencję, podczas piątkowego meczu zdobywając 11 punktów i bonus. Będzie to dla niego druga okazja do pokazania się wśród najlepszych w tym sezonie. Na PGE Narodowym zastąpił Macieja Janowskiego i zdobył 3 punkty.

Do obsady czeskiego turnieju wskoczył już drugi rezerwowy, ponieważ wcześniej wycofał się Greg Hancock, a jego miejsce zajął Robert Lambert. Brytyjczyk może być już także pewien występu 6 lipca w Hallstavik, ponieważ – jak donosi oficjalna strona cyklu – powrót Taia Woffindena na te zawody także nie jest możliwy. Z dużym prawdopodobieństwem w GP Szwecji pojedzie również Max Fricke, bo nie zanosi się także na wznowienie kariery Grega Hancocka.

Dla Woffindena utrata dwóch rund oznacza, że marzenia o czwartym tytule mistrzowskim chyba należy odłożyć na przyszłość. Brytyjczyk już start sezonu miał dosyć przeciętny, w pierwszych dwóch turniejach tracąc aż 13 punktów do prowadzących Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka. Spodziewać się więc można, że po Grand Prix Szwecji ta różnica będzie wynosiła już około 35–40 oczek, co będzie niemal nie do odrobienia w pozostałych sześciu eliminacjach.

Źródło: speedwaygp.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8689 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl