REKLAMAeWinner Banner

Sparta w pełnej gotowości na atak Falubazu (zapowiedź)

Maksym Drabik (B), Tai Woffinden (Ż)

Maksym Drabik (B), Tai Woffinden (Ż) (fot. Łukasz Wilk)

Jak tradycyjnie zwykło się mówić, w fazie play-off wszystko zaczyna się od nowa.  8 września na Stadionie Olimpijskim poznany jednego z ekstraligowych finalistów. Czy to będzie Sparta? A może jednak Falubaz? Faworytem są gospodarze, choć to goście po pierwszym meczu fazy play-off mają nadwyżkę punktową.

W ramach pierwszej rozgrywki półfinałowej między Stelmet Falubaz Zielona Góra i Betard Sparta Wrocław, drużyna Adama Skórnickiego zyskała 6 punktową przewagę, mimo braku w składzie Nickiego Pedersena. Trener Sparty, Dariusz Śledź miał nad czym myśleć, bo nie obeszło się bez nerwowych ruchów jego zawodników, a na Stadionie Olimpijskim tylko spokój i duża koncentracja może ich uratować. W Zielonej Górze gorszy występ zaliczył Maciej Janowski, który dzień wcześniej triumfował w Teterow. Teraz również czołowi zawodnicy obu drużyn mogą być nieco zmęczeni po GP Danii w Vojens i od tego może zależeć, na czyją korzyść przechyli się szala zwycięstwa.

Od początku faworytem w tym starciu była Sparta Wrocław, niemniej Falubaz Zielona Góra pokazała, że nie zamierza odpuszczać. Nawet brak Nickiego Pedersena nie ugasił ducha walki zielonogórzan, a Duńczyk został zastąpiony przez Martina Smolińskiego, który jak się okazało, stanął na wysokości zadania i przywoził cenne punkty. Spartanie muszą teraz wykorzystać atut własnego toru i jechać od początku na najwyższych obrotach, by nie powiększać straty.

Po stronie Sparty Wrocław w Zielonej Górze do gry znów powrócił Václav Milík i nie każdy mógł się spodziewać takich rezultatów, które dadzą Czechowi pojechać w biegu 15, a jednak tak właśnie się stało. Powrót Milíka na tor okazał się tym razem dobrym zagraniem. Dariusz Śledź może mieć jednak spory dylemat, bo Gleb Czugunow też chciałby wziąć udział w walce o awans do finału. Warto jednak wspomnieć słowa trenera Sparty, który po odsunięciu go od składu, powiedział: Zależy nam, by Waszek wrócił mocny. Jego obecność w składzie na półfinały może świadczyć więc o tym, że tak właśnie miało się stać. Waszek wrócił w końcowych rozgrywkach sezonu i widać, że chciałby stanowić mocne ogniwo drużyny. W fazie play-off wszyscy zawodnicy muszą być na fali, jeśli chcą myśleć o zdobyciu tytułu Mistrza Polski.

Serwis speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE z tego meczu. Będzie ona dostępna TUTAJ.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Václav Milík
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2303 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl