Król David Bellego i car Wiktor Kułakow. Sprawdź statystyki polskich lig żużlowych!

Statystyki - Polska

Statystyki - Polska

David Bellego został najskuteczniejszym żużlowcem zakończonych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej. Piętro wyżej ten tytuł przypadł Wiktorowi Kułakowowi. Sprawdzamy statystyki, które dla portalu speedwaynews.pl przygotowuje GuruStats.

PGE Ekstraliga jako jedyna nie zakończyła jeszcze swoich rozgrywek. Tam bój o rolę najskuteczniejszego toczy się pomiędzy Leonem Madsenem a Bartoszem Zmarzlikiem. Polak oczywiście już nie startuje, więc wszystko zależy od tego, czy Duńczykowi uda się przebić średnią na poziomie 2,410 pkt/bieg. Po niedzielnym komplecie przeciw Stelmet Falubazowi Zielona Góra to właśnie żużlowiec „Lwów” wysunął się na czoło klasyfikacji z rezultatem 2,424 pkt/bieg! Madsen zakończy sezon z wyższym wynikiem, jeżeli w Zielonej Górze zdobędzie co najmniej 11 płatnych punktów w 5 startach lub 14 w 6.
SPRAWDŹ STATYSTYKI PGE EKSTRALIGI

W niższych ligach wszystko jest jasne. Wiktor Kułakow został najlepszym zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej. „Jaskółkom” nie udało się jednak utrzymać podwójnego prowadzenia, które było w ich rękach przez dużą część sezonu, gdyż Petera Ljunga na finiszu wyprzedził jeszcze Kacper Woryna. Kluczem do awansu PGG ROW-u była duża wymienność w roli liderów. Ze średnią powyżej 2 punktów na bieg sezon zakończyło aż 4 żużlowców „Rekinów”! Zielono-czarny kevlar przywdziewał także najlepszy junior rozgrywek, Robert Chmiel.
SPRAWDŹ STATYSTYKI NICE 1. LIGI ŻUŻLOWEJ

2. Liga Żużlowa miała jednego absolutnego króla. David Bellego drugiego Kamila Brzozowskiego pokonał o… 0,183 punktu na bieg. Gdyby od wyniku kapitana ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz odjąć kolejne 0,183, dałoby to miejsce… dwunaste. Rzutem na taśmę z podium spadł Marcin Nowak, a trzecią lokatę w lidze zajął odstawiony w końcówce sezonu od składu OK Bedmet Kolejarza Opole Kevin Wölbert. Czwarty był Fin, którego można śmiało nazwać odkryciem ligi – Tero Aarnio ze Speedway Wandy Kraków.
SPRAWDŹ STATYSTYKI 2. LIGI ŻUŻLOWEJ

Źródło: inf. własna
 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7307 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl