REKLAMAeWinner Banner

Wybrzeże zaprezentowało skład. Pięć nowych twarzy!

Peter Kildemand

Peter Kildemand (fot. Marcin Szarejko)

Włodarze Zdunek Wybrzeża Gdańsk zaprezentowali dziś oficjalnie kadrę swojej drużyny na sezon 2020. W niej pojawiło się kilka nowych twarzy.

Kolejny słaby sezon Petera Kildemanda w PGE Ekstralidze spowodował, że Duńczyk postanowił przynajmniej na rok rozstać się z najwyższą klasą rozgrywkową i za rok spróbuje swoich sił na jej zapleczu. Duński reprezentant wielokrotnie udowadniał, że drzemie w nim spory potencjał. Pięciokrotnie stawał na podium zawodów FIM Speedway Grand Prix, a dwa z nich wygrywał - w Horsens w 2015 roku oraz rok później w słoweńskim Krško. Całkiem nieźle radził sobie swego czasu także w Polsce osiągając satysfakcjonujące wyniki zarówno w pierwszej lidze, ale i w Speedway Ekstralidze.

Od sezonu 2016 jednak coś się zacięło. Średnia „Pająka” w ostatnich latach wahała się na poziomie niespełna półtora punktu na bieg, ale ostatni rok startów to już prawdziwa katastrofa. Reprezentant kraju Hamleta w czterdziestu ośmiu biegach wywalczył ledwie 39 punktów i osiem bonusów. Wygrał ledwie trzy wyścigi! Średnia biegowa 0.979 sprawiła, że zajął dopiero pięćdziesiąte trzecie miejsce wyprzedzając piątkę młodzieżowców. Zgodnie z tym, o czym mówiło się w ostatnich tygodniach - w przyszłym sezonie spróbuje odbudować się na zapleczu najlepszej ligi świata - w Nice 1. Lidze Żużlowej. Peter Kildemand związał się właśnie kontraktem ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, gdzie ma być solidnym ogniwem w walce o awans do play-off, a następnie do zwycięstwa w lidze.

Drugim nabytkiem jest Rasmus Jensen. Za rodakiem Kildemanda stracony sezon w 2. Lidze Żużlowej, bowiem na nadmiar startów reprezentant Danii narzekać nie mógł. To jednak nie przeszkadza mu, aby podnieść sobie poprzeczkę w kraju nad Wisłą. Duńczyk otrzymał szansę występów w ledwie pięciu biegach, w których wywalczył dziesięć punktów. Cały ten rezultat osiągnął w meczu z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Na owalu w Grodzie Staszica przy nazwisku Jensena zapisaliśmy dwie trójki, jedną dwójkę i dwie jedynki. Był on najlepszym ogniwem w swoim zespole i przyczynił się do triumfu nad zespołem ze stolicy polskiej piosenki. Rasmusowi Jensenowi najpewniej w zespole Mirosława Berlińskiego przyjdzie walczyć o skład z pozycji zawodnika oczekującego. Srebrnego medalisty Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów z 2013 roku nie obowiązuje przepis o rezerwowym pod numerem ósmym i szesnastym, ponieważ „Rasser” na świat przyszedł w 1993 roku, zaś rezerwowym w meczu ligowym może być zawodnik urodzony maksymalnie w 1997 roku.

Umową z gdańskim klubem związał się utalentowany Aleksandr Kajbuszew, który jakiś czas temu był gościem jednej z naszych korespondentek, a także bohaterem naszego autorskiego cyklu o młodych i gniewnych żużlowcach. Kolejnym ogniwem jest Robert Chmiel. W minionym sezonie rybniczanina oglądaliśmy na torach pierwszoligowych w barwach PGG ROW Rybnik. Kończący wiek juniora zawodnik zdołał w pięćdziesięciu pięciu biegach wywalczyć siedemdziesiąt trzy punkty i dorzucić dziesięć bonusów, co dało mu średnią biegową 1.509 i dosyć wysokie, trzydzieste miejsce w lidze. Żużlowiec w rozmowie z naszym serwisem nie ukrywał, że w przypadku awansu jego klubu będzie rozważał dalsze starty na zapleczu PGE Ekstraligi. Chmiel to idealny zawodnik pod numer ósmy i szesnasty, a dodatkowo na wypożyczenie w ramach instytucji gość.

Ostatnim nabytkiem jest Piotr Gryszpiński. O odejściu młodzieżowca z Euro Finannce Polonii Piła mówiło się już w trakcie sezonu. W sierpniu tego roku nasz korespondent poprosił wobec tego Gryszpińskiego o komentarz w tej sprawie i choć junior mówił, że nikt się do niego nie odzywał to w kuluarach przebąkiwało się o zainteresowaniu jego osobą przez truly.work Stal Gorzów. W tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej młody jeździec wywalczył trzydzieści jeden punktów i cztery bonusy, a uczynił to w 35 biegach. To dało mu średnią biegową 1.000 i czterdzieste trzecie miejsce na pięćdziesięciu sklasyfikowanych. Wśród zawodników, których wyprzedził nie ma lepszych od niego, bowiem niżej sklasyfikowano: Krzysztofa Sadurskiego, Nikodema Bartocha, Mateusza Packa, Patryka Zielińskiego, Krystiana Stefanowa, Dawida Kołodzieja i Łukasza Szczęsnego.

Kadra Zdunek Wybrzeża Gdańsk
Seniorzy:
Mikkel Bech (Dania) (ur. 1994)
Robert Chmiel (ur. 1998)
Kacper Gomólski (ur. 1993)
Rasmus Jensen (Dania) (ur. 1993)
Aleksandr Kajbuszew (Rosja) (ur. 2001)
Peter Kildemand (Dania) (ur. 1989)
Krystian Pieszczek (ur. 1995)
Jacob Thorssell (Szwecja) (ur. 1993)
Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia) (ur. 1994)

Juniorzy:
Piotr Gryszpiński (ur. 2000)
Amadeusz Szulist (ur. 2002)
Maciej Uszaruk (ur. 2000)
Karol Żupiński (ur. 2002)

źródło: inf. własna

Który transfer Wybrzeża jest większym zaskoczeniem?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9768 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl